موج
کدخبر : ۳۲۴۶۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324611

سرپرست جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر بیماران سرطانی که با مشکل مواجه شده بودند را شناسایی کرده و از روز شنبه ۵۰۰ هزار نفر از جامعه افراد سرطانی و بیماران نادر و خاص تحت پوشش هلال احمر قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، کریم همتی سرپرست جمعیت هلال احمر پیش از ظهر جمعه در ویدئو کنفرانس با خبرنگاران، اظهار کرد: هلال احمر در کنار دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیریت بحران وظایف خود را به خوبی انجام داده است.

وی افزود: فعلاً بیماری تمام نشده و باید احتیاط‌هایی که از قبل بود را ادامه دهیم، بخش زیادی از افراد آسیب پذیر در این بحران تحت فشار قرار گرفتند و کسب درآمد روزانه آنها قطع شد، به همین خاطر گروه‌های مرجع دنبال این بودند که بتوانند راه کاری پیدا کنند و در نهایت هلال احمر را برای این کار انتخاب کردند.

همتی ادامه داد: برای این روزها و روزهای منتهی به ماه رمضان آمادگی داریم بتوانیم حسابی را اعلام کنیم و کمک‌هایی را جمع آوری کنیم و به صورت شفاف به خانواده‌هایی که در این دوران آسیب دیدند، کمک کنیم.

سرپرست جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: هلال احمر بیماران سرطانی که با مشکل مواجه شده بودند را شناسایی کرده و از روز شنبه ۵۰۰ هزار نفر از جامعه افراد سرطانی و بیماران نادر و خاص تحت پوشش هلال احمر قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: ۵۲ دستگاه ونتیلاتور تنفس مصنوعی، به ارزش هر دستگاه ۱۶۰ میلیون تومان خریداری و در مناطقی که لازم بود توزیع کردیم.

همتی بیان کرد: حدود ۲ میلیون نفر امدادگرانی هستند که در بحران کرونا از سوی هلال احمر در حال خدمت و کمک رسانی هستند، البته امدادگران ما ۳ هزار و ۴۰۰ نفر هستند که در قالب ۸۵۱ اکیپ در سراسر کشور به هموطنان خدمت رسانی می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها