موج
کدخبر : ۳۲۳۳۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323324

بسیاری از مبتلایان در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی بدون علامت بوده و همین امر آنها را به ناقلین خطرناکی تبدیل کرده که افراد مسن یا دارای مشکلات قلبی و دیابتی را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج علی احسان پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز امروز خبر داد در روز گذشته ۱۰ مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در خوزستان شناسایی و مجموع بیماران به ۳۹۱ بیمار افزایش یافت.

وی بیان کرد: این موارد جدید در اهواز ۳ نفر، دزفول ۲ نفرو شهرستانهای آبادان، خرمشهر، شوش، ماهشهر و هندیجان هر کدام ۱ نفر بوده است.

احسان پور گفت: با توجه به افزایش شدید بیماران در ابتدای هفته گذشته، افزایش مواد فوت از امروز خود را نشان داد و موارد فوت به ۵ نفر رسید تا مجموعا در استان ۵۶ بیمار در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دهند. در اکثر فوت شدگان ردپای مسافرت به شهرهای قم و مشهد یا شرکت در مراسم تشییع وجود دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز عنوان کرد: در حال حاضر ۲۳۳ بهبود یافته در استان داریم و ۱۰۲ بیمار هم در سطح استان بستری بوده و تحت درمان می باشند.

وی گفت: متاسفانه بسیاری از مبتلایان در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی بدون علامت هستند و همین امر آنها را به ناقلین خطرناکی تبدیل می کند که افراد مسن یا دارای مشکلات قلبی و دیابتی را مبتلا کرده و موجب فوت آنها می شوند.

احسان پور بیان کرد: در مواردی حضور فرزندان ناقل بدون علامت که از شهرهای قم و مشهد نزد والدین خود آمده و موجب آلوده شدن و آسیب آنها شده اند، دیده می شود؛ به همین دلیل اکیدا از خانواده های عزیز درخواست می شود جهت حفظ سلامت خود و اطرافیان، امسال از دید و بازدیدهای عید خصوصا با مهمانان و اقوام ساکن این شهر ها خودداری کنند.

احسان پور گفت: پیش بینی می شود در صورت عدم رعایت این مورد مهم، مجددا افزایش شدیدی در تعداد مبتلایان در هفته آینده داشته باشیم که پیک آن بسیار بیشتر از پیک قبلی است و تا دهها هزار نفر مبتلا هم برسد و بر همین اساس در هفته سوم فروردین ماه در صورت عدم رعایت با موارد فوت شدیدی برخورد کنیم.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی اهواز این اطمینان را به هم استانی های عزیز می دهد که آمادگی کامل برای برخورد با هرگونه شرایطی را دارد و زیرساختهای لازم فراهم است با این وجود خواهشمنداست هم استانی های عزیز موارد پیش گفت را جهت حفظ سلامت خود و خانواده خود رعایت کنند و از کلیه تعارفات مرسوم به شدت اجتناب کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها