موج
کدخبر : ۳۲۳۱۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323175

سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای اعلام کرد: بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، صاعقه در مناطق مرتفع، احتمال تگرگ دراستان‌های جنوبی و جنوب شرق کشور، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌ها و گردنه‌های برف‌گیر پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج،  سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای از تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور، رگبار باران، بارش برف و وزش باد شدید در مناطق سردسیر خبر داد.

در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است که از فردا (۲۹ اسفند)  بارش باران در جنوب بوشهر، جزایر مرکز و شرق خلیج فارس، جنوب فارس، شرق هرمزگان، نیمه غربی کرمان، شمال خراسان جنوبی، شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی آغاز می‌شود و روز جمعه (۱ فروردین) در شرق خراسان رضوی بارش باران خواهیم داشت.

از بعد ازظهر روز شنبه (۲ فروردین) بارش باران در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، زنجان، قزوین، کرج ، تهران، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، ایلام، لرستان، خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، هرمزگان، کرمان و سیستان وبلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه؛ روز یکشنبه (۳ فروردین) بارش باران و برف در استان‌های آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی و اردبیل، زنجان و کردستان پیش‌بینی می‌شود، همچنین در این روز بارش باران در استان‌های همدان، مرکزی، کرمانشاه، لرستان، غرب اصفهان، شمال کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، شمال فارس، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، تهران، قزوین و البرز ادامه دارد و در ارتفاعات این استان‌ها نیز بارش برف دور از انتظار نیست.

طی این روز بارش باران گاهی همراه با رعد و برق را در استان‌های خوزستان، بوشهر، جزایر خلیج فارس، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب فارس، جنوب کهگیلویه و بویر احمد، شرق اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و قم خواهیم داشت.

روز دوشنبه (۴ فروردین) نیز در خراسان رضوی، خراسان شمالی، مازندران، گلستان و کرمان بارش باران و در ارتفاعات این مناطق بارش برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین رگبار و رعد و برق در استان‌های نیمه شمالی یزد، خراسان جنوبی، نیمه شرقی اصفهان، شرق هرمزگان و سیستان و بلوچستان دور از انتظار نیست.

در ادامه اطلاعیه سازمان هواشناسی آورده شده است که روز سه شنبه (۵ فروردین) بارش باران در خراسان شمالی و شرق خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود. در ارتفاعات این استان‌ها نیز بارش برف خواهیم داشت.

سازمان هواشناسی در ادامه اطلاعیه از وزش باد شدید در برخی مناطق کشور خبر داده است؛ از این‌رو فردا (۲۹ اسفند) در  شرق یزد، شمال کرمان و غرب خراسان رضوی و روز یکشنبه (۳ فروردین) در شرق کرمان، غرب خراسان رضوی، شرق یزد و فارس و روز دوشنبه (۴ فروردین) در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، شرق سمنان و شرق یزد وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. به همین دلیل بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، صاعقه در مناطق مرتفع، احتمال تگرگ دراستان‌های جنوبی و جنوب شرق کشور، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌ها و گردنه‌های برف‌گیر پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی توصیه کرده است که از هرگونه فعالیت کوهنوردی و تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود. همچنین خودروها به وسایل ایمنی و گرمایشی مجهز شوند و از سازه‌های گلخانه‌ای و موقت مراقبت شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها