موج
کدخبر : ۳۲۲۱۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322196

وزیر آموزش و پرورش گفت: پرداخت تسهیلات احداث مسکن را برای زوجین فرهنگی در کلان‌شهر تهران تا سقف ۱۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان و نیز در سایر شهرها برای زوجین فرهنگی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۱۲ درصد خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج،  محسن حاجی میرزایی ، وزیر آموزش و پرورش در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت آموزش و پرورش و بانک ملی گفت: در اقدامی بی‌نظیر تفاهم‌نامه‌ای با بانک ملی در خصوص اعطای تسهیلات کم‌بهره به فرهنگیان منعقد شده است.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش سازماندهی و ساماندهی نظام‌نامه رفاهی فرهنگیان است، افزود: پرداخت تسهیلات کم بهره در دو سرفصل مرابحه و مسکن بدون سپرده گذاری، تحت عنوان وام‌های ثانویه‌ حمایتی با بازپرداخت بلند مدت از ابتدای سال جدید در سراسر کشور انجام خواهد گرفت.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات احداث مسکن را برای زوجین فرهنگی در کلان‌شهر تهران تا سقف 160 میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت تا سقف 120 میلیون تومان و نیز در سایر شهرها برای زوجین فرهنگی تا سقف 100 میلیون تومان با کارمزد 12 درصد خواهد بود.

وی ادامه داد: پرداخت وام احداث مسکن در این تفاهم‌نامه، به صورت انفرادی در شهر تهران 100 میلیون تومان، در مراکز استان‌ها 80 میلیون تومان و همچنین در سایر شهرها 60 میلیون تومان با بازپرداخت 12 ساله، است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: پرداخت تسهیلات مرابحه تا سقف 60 میلیون تومان، به ازای هر فرهنگی واجد شرایط با بازپرداخت 5 ساله (60 ماهه) از دیگر مواردی است که در مفاد این تفاهم‌نامه، در راستای منزلت اجتماعی فرهنگیان، به خوبی تبیین و تشریح شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: سقف تسهیلات خرید مسکن در شهر تهران 60 میلیون تومان و در مراکز استان‌ها 50 میلیون تومان خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها