موج
کدخبر : ۳۲۱۸۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321834

قریب خبر داد؛

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری تا زمانی که بیمه شده به تشخیص سازمان تامین اجتماعی قادر به کار نباشد، تداوم می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهرداد قریب، معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری تا زمانی که بیمه شده به تشخیص سازمان تامین اجتماعی قادر به کار نباشد، تداوم می‌یابد.

وی افزود: براساس ضوابط جاری سازمان تأمین اجتماعی، استراحت‌های پزشکی بیمه شده در مراجع معتمد پزشکی مورد بررسی قرار می‌گیرد اما با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور مساعدت با مشمولان و صیانت از سلامت مخاطبین، معرفی بیمه شدگان به مراجع پزشکی ( پزشک معتمد و شورای پزشکی ) ضرورتی نداشته و شعب می توانند بدون انجام تشریفات مقرر، نسبت به پذیرش استراحت پزشکی بیمه شدگان و صدور سند پرداخت بصورت علی الحساب اقدام کنند.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به صدور دستور اداری مدیر عامل این سازمان درباره تمدید دفترچه بیمه شدگان، تأکید کرد: دفترچه درمان بیمه شدگان با مدت اعتبار تا پایان بهمن ماه سال جاری تا فروردین سال ۹۹ دارای اعتبار تلقی شده و با تمهیدات پیش بینی شده و ساز و کار سیستمی فراهم شده، بیمه‌شدگان می‌توانند بدون مراجعه به شعب و کارگزاری‌های رسمی بدون دغدغه از خدمات درمانی سازمان بهره‌مند شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها