موج
کدخبر : ۳۲۱۵۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321569

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران گفت: برابر تصویب شورای شهر، ساکنان محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا در سال ٩٩ می‌توانند یک‌بار خروج قبل از ساعت ٩ و یک‌بار ورود بعد از ساعت ١٦ بصورت رایگان داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، عمار سعیدیان‌فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران در خصوص تسهیلات جدید شهرداری تهران برای ساکنان محدوده‌های ترافیکی گفت: در سال‌های اخیر و به دنبال اجرای طرح جدید ترافیک، تسهیلاتی برای ساکنان محدوده طرح  ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا ( زوج و فرد سابق ) در نظر گرفته شده است و ساکنان با اجرای طرح جدید از  تخفیف ۵۰ درصدی در هزینه طرح ترافیک و طرح محدوده کنترل آلودگی هوا بهره‌مند می‌شوند‌.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک با بیان اینکه امسال تغییراتی در تسهیلات ارائه شده به ساکنان محدوده‌های ترافیکی داشته‌ایم، تصریح کرد: در سال جاری، یک‌بار خروج قبل از ساعت ۸:۳۰ و یک‌بار ورود بعد از ساعت ۱۷ نیز برای ساکنان رایگان بود این در حالی‌است که برابر تصویب شورای شهر، ساکنان محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا در سال ٩٩ می‌توانند یک‌بار خروج قبل از ساعت ٩ و یک‌بار ورود بعد از  ساعت ١٦ بصورت رایگان داشته باشند.

سعیدیان‌فر گفت: البته ساکنان محدوده دوم «کنترل آلودگی هوا» یا همان زوج یا فرد سابق دقت داشته باشند که فقط برای عوارض همان محدوده دوم از تخفیف ٥٠ درصدی برخوردارند و چنانچه وارد محدوده طرح ترافیک شوند تخفیف ٥٠ درصدی شامل حالشان نخواهد بود.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: ساکنان محدوده‌های ترافیکی که مالک هستند باید نسبت پرداخت عوارض نوسازی، پسماند، خودرو و بدهی عوارض طرح ترافیک خود اقدام کنند که در صورت پرداخت دیگر نیاز به مراجعه و ارائه مدارک به دفاتر خدمات الکترونیک شهر ندارند.

وی گفت:این در حالی است که آن دسته از ساکنان محدوده‌های ترافیکی که مستاجر بوده و زمان اجاره نامه‌شان رو به اتمام است باید قرارداد تمدید شده خود را به دفاتر خدمات الکترونیک شهر ارائه کنند.

سعیدیان‌فر تصریح کرد: رزرو طرح ترافیک از سال آینده برای همه شهروندان اعم از محدوده طرح یا غیر از محدوده طرح الزامی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها