موج
کدخبر : ۳۲۱۰۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321025

مسعود ثقفی:

سخنگوی آموزش و پرورش تهران گفت: تمام مسئولان مدارس موظف به بازگشایی مدرسه هستند و در طول ساعات تعیین شده در بخشنامه یعنی بین ساعات ۸ تا ۱۲ باید مدیر مدرسه و یک نفر از اعضای کادر اداری حضور داشته باشند تا به ادامه روند آموزشی مدرسه بپردازند.

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش تهران در خصوص فعالیت مدارس در ایام تعطیلات ناشی از پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جمع خبرنگاران، گفت: طی بخشنامه‌ای که دیروز به مدارس شهر تهران ابلاغ شد، تمام مسئولان مدارس موظف به بازگشایی مدرسه هستند و در طول ساعات تعیین شده در بخشنامه یعنی بین ساعات ۸ تا ۱۲ باید مدیر مدرسه و یک نفر از اعضای کادر اداری حضور داشته باشند تا به ادامه روند آموزشی مدرسه بپردازند.

وی ادامه داد: این روزها همه ما درگیر بیماری شده‌ایم و زندگی‌ها را تحت الشعاع قرار داده است اما وظیفه ما به عنوان پایگاه آموزشی در سطح مدارس است و مدارس موظف هستند که فعالیت آموزشی را ادامه دهند. اما به دلایل و شرایط خاص شیوع بیماری کرونا، امکان حضور معلمان و دانش‌آموزان و برپایی کلاس را در مدرسه نداریم اما می‌توانیم از روش‌های نوین آموزشی استفاده کنیم.

ثقفی اضافه کرد: ما از مدیران و دبیرانی که با استفاده از امکانات شخصی آموزش را پیش می برند تشکر می‌کنیم اما معتقدیم این کار باید به صورت متمرکز و با مدیریت آموزشی انجام شود مدارس می‌توانند از تکنولوژی‌های روز و از امکانات دیگر استفاده کند و فرایند آموزشی را امتداد ببخشند.

ثقفی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت بهداشتی مدارس نیز گفت: با توجه به اینکه اکنون تقریباً ۱۰ روز است که هیچ دانش آموزی در مدرسه رفت و آمد نداشته، بنابراین نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد. ضمن اینکه مدیر و معاون مدرسه که در محل کار خود حاضر می‌شوند می‌توانند اتاق های خود را ضدعفونی کنند.

وی در خصوص زمان پایان سال تحصیلی با توجه به تعطیلی مدارس نیز بیان کرد: مدت زمان سال تحصیلی جزو مباحث قانونی است که در موعد خودش، تصمیم گیری و اعلام نظر خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها