موج
کدخبر : ۳۲۰۹۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320945

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز ( ۱۳ اسفند) در استان های واقع در شمال شرق و دامنه های البرز شرقی بارش برف و باران و وزش باد و در بخش هایی از شرق و استان های ساحلی خزر بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیاییان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: طبق تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز ( ۱۳ اسفند) در استان های واقع در شمال شرق و دامنه های البرز شرقی بارش برف و باران و وزش باد و در بخش هایی از شرق و استان های ساحلی خزر بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود.

وی با اشاره به این که فردا (۱۴ اسفند) این سامانه بارشی در شمال شرق و بخش هایی از شرق فعال است و در اواخر این روز از کشور خارج می شود، افزود: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۱۳و۱۴ اسفند) در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهیم داشت و تا صبح روز پنج شنبه (۱۵ اسفند) هوای سرد در شمال شرق و شرق کشور ماندگار خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که طی روزهای پنج شنبه و جمعه (۱۵و۱۶ اسفند) در بیشتر مناطق جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما خواهیم داشت، گفت: از اواخر وقت روز جمعه (۱۶ اسفند) سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و طی روز شنبه (۱۷ اسفند) نیز در شمال غرب، غرب، برخی نقاط جنوب غرب،   دامنه‌های زاگرس مرکزی و به تدریج دامنه‌های البرز مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گفته ضیاییان، امروز دریای خزر و طی سه روز آینده خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا صاف با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و طی روز پنج شنبه (۱۵ اسفند) نیز صاف و همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها