موج
کدخبر : ۳۲۰۸۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320813

معاون بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد مستضعفان با همکاری وزارت بهداشت، اقدام به توزیع سبد غذایی در میان بیش از ۴۳۰ هزار مادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج،  محسن منصوری ، معاون بنیاد مستضعفان با اشاره به فعالیت‌های این بنیاد در حوزه سلامت مادران باردار و شیرده مناطق محروم، از توزیع ماهانه سبد غذایی برای رفع سو تغذیه مادران شیرده و فرزندانشان خبر داد و گفت: این طرح در ۳۰ استان و ۳۶۰ شهرستان کشور به اجرا درآمده و بنیاد مستضعفان با همکاری وزارت بهداشت، اقدام به توزیع سبد غذایی در میان بیش از ۴۳۰ هزار مادر کرده است.

معاون بنیاد مستضعفان ادامه داد: این سبد غذایی شامل ۱۳ قلم مواد غذایی تعریف شده است که از ابتدای اجرای این طرح تا کنون بیش از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار سبد غذایی میان مادران شیرده و باردار مناطق محروم توزیع شده است.

وی با بیان اینکه ارزش هر سبد غذایی بیش از ۱۳۰ هزار تومان است گفت: از ابتدای امسال تا اول بهمن ماه، بیش از ۷۲۹ هزار سبد غذایی برای رفع سو تغذیه مادران شیرده و باردار در مناطق محروم کشور توزیع شده و قرار است این رقم تا پایان سال جاری به ۷۷۰ هزار سبد غذایی برسد.

منصوری خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح ۹۴ درصد مادران تحت پوشش، از روند وزن‌گیری مطلوبی برخوردار شده‌اند و ۹۲ درصد کودکان آنها رشد مطلوبی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه این سبد غذایی از ماه چهارم بارداری مادران مناطق محروم تا ماه ششم شیردهی آنها را شامل می‌شود، گفت: علاوه بر رفع سو تغذیه در خلال اجرای این طرح، مادران با حضور در کلاس‌های آموزشی و مراقبت دوران بارداری، تحت آموزش‌های فرهنگ سازی تغذیه قرار گرفته و تلاش می‌شود تا امنیت روانی آنها با کاهش استرس و نگرانی شأن تأمین شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها