موج
کدخبر : ۳۲۰۴۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320434

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از بعد امروز با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب به کشور بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیائیان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۰ اسفند) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام پیش بینی می‌شود و از بعد امروز با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب به کشور بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق آغاز خواهد شد.

وی افزود: فردا (۱۱ اسفند) در مناطق شمال غرب، غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش برف و باران ، وزش باد و در استان‌های ساحلی خزر بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بارش برف و وزش باد پیش بینی می‌شود.

ضیائیان با اشاره به اینکه طی روز دوشنبه (۱۲ اسفند) بارش در غرب کشور تضعیف می‌شود، گفت: در بخش‌هایی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز و شمال شرق سامانه بارشی فعال خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز دوشنبه (۱۲ اسفند) کاهش دما و وزش باد نسبتا شدید در نوار شمالی کشور دور از انتظار نیست، گفت: روز سه شنبه (۱۳ اسفند) این سامانه در شمال شرق سبب ریزش برف و باران می‌شود و در سواحل شرقی دریای خزر بارش باران را به دنبال دارد.

به گفته وی این سامانه بارشی اواخر روز چهارشنبه (۱۴ اسفند) از شمال شرق کشور خارج می‌شود، همچنین از بعد از ظهر فردا (۱۱ اسفند) و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۲ و ۱۳ اسفند) دریای خزر مواج و روز دوشنبه (۱۲ اسفند) غرب خلیج فارس و روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۱۳ و ۱۴ اسفند) مرکز و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۱۱ اسفند) کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی و در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و در اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۱۲ اسفند) نیز ابری در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد شدید، گاهی رگبار و رعد و برق و اوایل شب کاهش ابر با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها