موج
کدخبر : ۳۱۷۶۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317666

سعید نمکی:

وزیر بهداشت گفت: تا این لحظه، هیچ موردی از کرونا ویروس جدید در ایران گزارش نشده است و نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران از محل قرنطینه دانشجویان ایرانی بازگشته از چین بازدید داشت.

به گزارش خبرگزاری موج،  سعید نمکی ، وزیر بهداشت در حاشیه آیین افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی استان بوشهر در شهرستان جم، گفت: تعدادی از دانشجویان ایرانی که در ووهان چین گرفتار بودند و مصیبتی برای ما و خانواده های شان بود را به کشور بازگرداندیم و آنها تحت قرنطینه و مراقبت های لازم هستند و تمام آزمایش های اولیه از این دانشجویان، حاکی از عدم آلودگی آنها به کرونا ویروس جدید است و این آزمایشات هر روز تکرار می شود تا بتوانیم در پایان ۱۴ روز، آنها را صحیح و سالم به خانواده های شان تحویل دهیم.

 وی افزود: دیروز  نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران از محل قرنطینه دانشجویان ایرانی بازگشته از چین بازدید داشت و اقرار کرد که هم نظام بهداشتی ایران، بسیار مقتدر و مسلط است و هم اینکه تا این لحظه، هیچ موردی از کرونا ویروس جدید در ایران گزارش نشده و وی روش قرنطینه و مراقبت از دانشجویان در ایران را به شدت تایید کرد.

  وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بر خلاف اظهارات مقامات امریکا که دارو و تجهیزات پزشکی و غذا مشمول تحریم نیست اما بیشترین فشارها را به ایران وارد کردند و اجازه ندادند که دارو را از کشورهای مختلف تامین کنیم و خوشبختانه با تمهیداتی که اندیشیدیم، تمام داروهای مورد نیاز و مواد اولیه کارخانه های داروسازی را به کشور وارد کرده ایم و به جرات می توانم بگویم که صنعت دارویی کشور حداقل تا ۶ ماه آینده، یک ثانیه هم تعطیلی نخواهد داشت و ۹۷ درصد از داروهای مورد نیاز، در کشور تولید می شود.

 دکتر نمکی افزود: داروهای مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج نیز با وجود همه فشارهای آمریکایی ها از بازارهای مختلف تا کنون تامین کرده ایم البته تحریم ها، هزینه تامین داروها را برای ایران بالا برده که سعی کرده ایم این هزینه ها از منابع دولتی پرداخت شود تا فشاری به مردم وارد نشود. وضعیت دارویی کشور در حال حاضر مطلوب است و هیچ مشکل عمده ای نداریم.

 وی در خصوص تصمیم وزارت بهداشت برای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در شهرستان جم، گفت: در نشست مشترکی که با وزرای نفت و رفاه داشتیم، پیرو تفاهم نامه ای که قبلا به امضا رسیده بود، پیگیری می کنیم که بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی عسلویه و هم برای امکانات مورد نیاز بیمارستان های کنگان و دیّر و شهرستان جم در برنامه زمان بندی به گونه ای پیش رویم که تا یکی دو سال آینده، مشکلی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در این مناطق وجود نداشته باشد.

وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: مردم ایران برای اینکه به دنیا اثبات کنند ما وفاق ملی و پایبندی به اصول انقلاب و فرمانبری مقام معظم رهبری را نگه خواهیم داشت، حتما با شکوه فراوان در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند و در مورد انتخابات به مردم توصیه می کنم که بدانند صندوق رای، مهمترین عامل در استقرار مردم سالاری دینی است و انتظار داریم که مشارکت فعالی در انتخابات اسفند ماه داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها