موج
کدخبر : ۳۱۶۲۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316212

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: فردا (۱۴ بهمن) در بخش‌های از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیائیان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور با بیان این که براساس خروجی مدل‌های هواشناسی امروز (۱۳ بهمن) سامانه بارشی در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و بخش‌های از شرق و جنوب شرق کشور فعالیت می‌کند، گفت: فردا (۱۴ بهمن) در بخش‌های از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از فردا (۱۴ بهمن) تا اواخر هفته در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود و در سواحل دریای خزر و استان اردبیل افزایش دما و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز (۱۳ بهمن) در نیمه شرقی کشور و پاره‌ای از مناطق مرکز کشور و تهران گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، گفت: از روز سه شنبه (۱۵ بهمن) تا اواخر هفته در نیمه شمالی کشور افزایش دما رخ خواهد داد.

به گفته ضیائیان طی روز پنجشنبه (۱۷ بهمن)  در دامنه‌های زاگرس مرکزی و برخی نقاط آذربایجان غربی و شمال کردستان بارش پراکنده خواهیم داشت همچنین امروز دریای خزر مواج و طوفانی است و فردا و پس فردا (۱۴ و ۱۵ بهمن) مرکز و شرق خلیج فارس و فردا دریای عمان مواج خواهد بود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۱۴ بهمن) صاف و به‌تدریج همراه با غبار محلی با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (۱۵ بهمن) نیز کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی در بعد از ظهر وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها