موج
کدخبر : ۳۱۵۶۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315665

سعید نمکی:

وزیر بهداشت در واکنش به آتش زدن کتاب مرجع پزشکی از سوی یک فرد گفت: اقدام فرد نادان در آتش زدن کتاب مرجع پزشکی یک نوع وهن نظام اسلامی به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری موج،  سعید نمکی ، وزیر بهداشت در اختتامیه یکصد و دهمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور که امروز در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، با اشاره به آتش زدن کتاب مرجع پزشکی از سوی یک فرد اظهار کرد: هفته پیش فردی کتاب طب هاریسون را آتش زد و به من گفته شد که چرا در این زمینه مداخله نکردی؟ اما مداخله وزیر یک کشور در این موضوع مثل این می‌ماند که در زمان ابن سینا یک بیابانگرد کتاب "قانون" را آتش بزند و بخواهند نسبت به وی واکنش داشته باشند، بنابراین ورود به چنین موضوعاتی ارزش ندارد؛ چرا که این ورود موجب خواهد شد که این گونه افراد ارزش و بها پیدا کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: به نظر من قبل از وزیر بهداشت باید حوزه‌های علمیه در واکنش به اقدام این فرد در سوزاندن کتاب مرجع پزشکی فریاد بزنند و باید علما عمامه زمین بگذارند؛ چرا که این اقدام وهن اسلام و تشیع بود؛ این که کتاب هاریسون را یک نادان و بی‌سواد آتش بزند، قدر و منزلت هاریسون تنزل پیدا نمی‌کند.

وزیر بهداشت ادامه داد: اقدام فرد نادان در آتش زدن کتاب مرجع پزشکی یک نوع وهن نظام اسلامی به شمار می‌رود؛ چرا که زمانی که رهبر این کشور به سلول بنیادی و بایوتکنولوژی اصالت می‌دهند و همه را به عرصه‌های تکنولوژی نو دعوت می‌کنند، حالا اگر کتاب طب دنیا توسط یک جاهل آتش زده می‌شود، این‌که یک چهره زمخت و طالبانی از اندیشه روحانیت تشیع این نوع تصویر را درجهان نشان می‌دهد، من نباید فریاد بزنم؛ چرا که جمع ما به جهل آن فرد نسبت به علم پزشکی آگاه است و اگر هم این فرد مشکلی دارد، مشکل از سوی مشتریان او است.

دکتر نمکی همچنین خاطر نشان کرد: اگر بیماران نادان به این فرد نادان که کتاب پزشکی را آتش می‌زند، مراجعه می‌کنند؛ مشکل ما نیست، مشکل از مشتریان است. به هر ترتیب ما به هیچ عنوان به این نوع عرصه‌ها ورود نخواهیم کرد. قطعا روحانیت شیعه مترقی که همواره پیشتاز تحولات علمی در دنیا هستند، باید ورود کنند که خوشبختانه آیت‌الله اراکی و برخی دیگر از بزرگان حوزه به این موضوع ورود کردند، بنابراین من در این زمینه ورود نخواهم کرد؛ چرا که ورود به این نوع موضوعات بهای این نوع افراد را افزایش می‌دهد، اما انتظار من از مسوولان دانشگاهی این است که به طب سنتی بپردازند و برای آن جایگاه تعریف کنند، چرا که وقتی دنیا در این زمینه حرفی برای گفتن نداشت، ما ابوعلی سینا را داشتیم؛ بنابراین لازم است با جایگاه دادن به این طب و راه‌اندازی دانشگاه‌های طب سنتی می‌شود به اهمیت این علم پرداخت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها