موج
کدخبر : ۳۱۵۶۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315626

جهانپور:

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار کرد: تا امروز مواردی از ابتلای افراد به ویروس کرونا در ایران گزارش نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج،  کیانوش جهانپور ، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه ساختار بیماریابی، شناسایی و مدیریت بیماری های واگیر در کشور طبق پروتکل های بین المللی و دستورالعمل های ملی فعال شده است، اظهار کرد: سیستم بهداشتی و درمانی برای مواجهه با این بیماری آمادگی لازم را دارند.

وی در ادامه با اشاره به این که در کلان مناطق و پایتخت، بیمارستانهای معین با بخش ایزوله منفی آمادگی پذیرش مبتلایان احتمالی را دارند، گفت: تیم های واکنش سریع اورژانس کشور و آمبولانس های CBRNE برای هرگونه انتقال و اقدام فوریتی در آمادگی به سر می برند و همچنین نظام آزمایشگاهی اقدامات تشخیصی لازم را آغاز کرده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین اظهار کرد: نتایج قطعی آزمایشگاهی حاکیست موارد معدود مشکوک ارجاع شده، مبتلا به ویروس کرونا جدید نبوده اند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تاکنون موردی از ابتلا به کرونا ویروس جدید در کشور گزارش نشده است.

جهانپور براین موضوع تاکید کرد که در این رابطه سطح هوشیاری مناسبی در جامعه ایجاد شده و باید مراقبت کرد که این هوشیاری به اضطراب و نگرانی بی‌مورد بدل نشود.

وی همچنین گفت: کروناویروس جدید با مبدا چین، فعلا واکسنی ندارد، دارویی هم برای آن ساخته یا تایید نشده است و اطلاع رسانی صریح، صحیح و به هنگام انجام می شود وهموطنان توجهی به شایعات، حواشی و مطالب غیرمستند که از منابع و مراجع رسمی حوزه سلامت صادر نشده، نداشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها