موج
کدخبر : ۳۱۵۶۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315600

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۱۰۹ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران امروز سه شنبه ۸ بهمن ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین ۱۰۹ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص ۱۰۹در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

نظری گفت: سه‌شنبه (8 بهمن 98) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود که عمدتاً ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودروها در نخستین ساعات روز است.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: با تداوم پایداری نسبی جوی و کاهش سرعت باد در طول روز شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

وی افزود: بنابراین با انباشت آلاینده‌ها همراه با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و در اواخر وقت سه‌شنبه کیفیت هوا در بیشتر مناطق، ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در نخستین ساعات روز چهارشنبه (9 بهمن 98) با توجه به عدم وزش باد مؤثر و با وجود کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

نظری بیان کرد: رفته‌رفته با رشد ابر در برخی ساعات بعدازظهر و عدم وزش باد مؤثر، برقراری شرایط نامطلوب در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: شایان‌ذکر است با تداوم این شرایط جوی، احتمال می‌رود در ساعات اوج ترافیک شامگاهی چهارشنبه در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها