موج
کدخبر : ۳۱۵۱۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315101

ایرج حریرچی:

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه هر مسافری که از مبدأ چین وارد شود کنترل می‌شود، گفت: پرواز مستقیم ما از چین فعلا در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) است اما اگر فردی از طریق پروازهای دیگر و غیر مستقیم وارد فرودگاه دیگری در کشور شود نیز سیستم‌های مراقبتی ما در هر استان مستقر بوده و اقدامت کنترلی لازم را انجام می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری موج،  ایرج حریرچی ، معاون کل وزارت بهداشت در خصوص بیماری کرونا و احتمال ورود این بیماری به کشور گفت: درباره این بیماری با سازمان بهداشت جهانی ارتباط تنگاتنگی‌ داریم .

وی ادامه داد: تنها مرز ورودی ما از کشور چین فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) است و کارشناسان ما در آنجا مستقر هستند و با دستگاه‌های مربوط غربالگری لازم را انجام می‌دهند.

معاون کل وزارت بهداشت  تأکید کرد: اکنون در داخل کشور درباره ورود بیماری کرونا هیچ نگرانی نداریم و آمادگی لازم برای پشتیبانی در خصوص این بیماری وجود دارد.

حریرچی  با بیان اینکه هر مسافری که از مبدأ چین وارد شود کنترل می‌شود، گفت: پرواز مستقیم ما  از چین فعلا در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) است اما اگر فردی از طریق پروازهای دیگر و غیر مستقیم وارد فرودگاه دیگری در کشور شود نیز سیستم‌های مراقبتی ما در هر استان مستقر بوده و اقدامت کنترلی لازم را انجام می‌دهند.

معاون کل وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: همه ابزارهای لازم در داخل فرودگاه ها وجود دارد؛ ضمن اینکه در آزمایشگاه‌های ما نیز در استان‌های مختلف دستگاه‌های لازم برای ورود احتمالی و نادر این بیماری وجود دارد.

بیشتر بخوانید؛

ویروس کرونا چیست؟ / علائم ویروس کرونا در انسان                                

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها