موج
کدخبر : ۳۱۴۶۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314657

پرویز فتاح:

رییس بنیاد مستضفعان گفت: ۵۰ درصد قطعه دو آزادراه تهران شمال تا سال ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود و نیمی از عبور و مرور خودرو‌ها به شمال کشور تا سال ۱۴۰۰ به قطعه منتقل خواهد شد و نیمی دیگر از تردد از جاده قدیم خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج،  پرویز فتاح ، رییس بنیاد مستضفعان در حاشیه بازدید از قطعه یک آزاد راه تهران - شمال با بیان اینکه قطعه یک آزادراه تهران شمال تا تابستان ۹۳، ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، اظهار کرد: این قطعه به زودی در بهمن  امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

او افزود: در ۶ ماه گذشته ۵ هزار نفر در این کارگاه مشغول به کار بودند و ۱۷ پیمانکار ایرانی ساخت آن را بر عهده داشتند.

رییس بنیاد مستضفعان افزود: برآورد شده حدود ۸۴ تا ۸۵ میلیون لیتر صرفه‌جویی سوخت در طول سال با تردد از قطعه یک آزادراه انجام شود.

 امیدواریم با ساخت این آزادراه مدل جدیدی از راه‌سازی و استانداردسازی بین‌المللی را ارائه کردیم.

فتاح گفت: هم اکنون تمامی ابنیه‌ها و زیرساخت‌ها تکمیل شده و تنها نورپردازی و خط کشی راه‌ها در این قطعه باقی مانده است.

او با اشاره به اینکه ۵۰ درصد قطعه دو آزادراه تهران – شمال تا سال ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود افزود: نیمی از عبور و مرور خودرو‌ها به شمال کشور تا سال ۱۴۰۰ به قطعه منتقل خواهد شد و نیمی دیگر از تردد از جاده قدیم خواهد بود.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: تمامی پیمانکاران قطعه یک بلافاصله پس از افتتاح به قطعه ۲ منتقل خواهند شد.

فتاح با اشاره به اینکه قطعه یک آزادراه تهران شمال بهمن‌ماه افتتاح می‌شود افزود: ۵۰ درصد سهم آزادراه مربوط به بنیاد مستضعفان بوده و بخشی از سرمایه‌گذاری هم از محل عوارض و بخشی دیگر هم از منابع دولتی به بنیاد مستضعفان باز خواهد گشت.

او گفت: به محض اینکه دولت سهم بنیاد مستضعفان را پرداخت کند تمامی این هزینه‌ها و منابع سهم محرومیت‌زدایی خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: همین مدل به صورت کامل در قطعه ۲ آزادراه تهران – شمال پیاده‌سازی خواهد شد.

فتاح یادآور شد: ۵۰ درصد منطقه ۲ آزادراه تهران – شمال ۲ هزار میلیارد تومان لازم دارد و بخشی از سهم بنیاد در این پروژه به صورت سیمان، مصالح ساختمان و فولاد تأمین می‌شود.

او گفت: تمامی فولاد و سیمان این بخش توسط کارخانه‌های بنیاد مستضعفان تأمین خواهد شد.بخشی دیگر از این منابع هم به صورت تسویه حساب با پیمان‌کاران است که به صورت نقدینگی و یا ملکی انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها