موج
کدخبر : ۳۱۴۲۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314253

در زمان بارش برف و برودت هوا، جاده‌ها و معابر عمومی لغزنده می‌شوند که همین موضوع منجر به تصادفات در سطح شهر و جاده‌ها می‌شود که طبق توصیه پلیس راهور بستن زنجیر چرخ الزامی است.

به گزارش خبرگزاری موج، به دنبال بارش برف در اکثر نقاط کشور، احتمال لغزش خودروها و وقوع تصادف در معابر افزایش پیدا کرده است و به همین دلیل پلیس به رانندگان توصیه می‌کند که قبل از شروع رانندگی حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند.

* نحوه رانندگی در برف

در زمان بارش برف و برودت هوا، جاده‌ها و معابر عمومی لغزنده می‌شوند که همین موضوع منجر به تصادفات در سطح شهر و جاده‌ها می‌شود.

هنگامی که هوا برفی می‌شود، برای بیرون آوردن خودرو باید در ابتدا ماشین را در دنده یک قرار داد و پدال گاز را به صورت ملایم و آرام فشار داد، اما اگر در هنگام گاز دادن به صورت پیاپی بر روی برف متوجه شدید که چرخ‌ها در حال چرخش به صورت درجا هستند، بهتر است پای خود را از روی پدال گاز بردارید.

در این حال می‌توانید دنده را در حالت عقب قرار دهید و دوباره پدال گاز را به آرامی فشار دهید و آن را رها کنید. این عمل را با دنده یک و دنده عقب در زمان‌های چند ثانیه‌ای ۱۰ تا ۱۲ بار انجام دهید، اما از گاز دادن اضافی و فشار به موتور خودرو خودداری کنید.

* چگونه زنجیر چرخ ببندیم؟

در ابتدا زنجیر چرخ را کاملا صاف به نحوی که خار‌های آن روی زمین باشد، پهن کنید، سپس خودرو را آرام به عقب برانید تا جایی که لاستیک وسط زنجیر چرخ قرار گیرد.

بستن زنجیر چرخ1

در مرحله‌ بعد نیاز است تا خار‌های پشتی، سپس خار‌های جلو را در قلاب قفل کنید و در نهایت زنجیر چرخ را با استفاده از آچار مخصوص محکم کنید.

بستن زنجیر چرخ2

باید توجه داشت که حداکثر سرعت مجاز به هنگام استفاده از زنجیر چرخ، ۳۰ کیلومتر در ساعت است و بعد از نصب زنجیر چرخ از رانندگی در جاده‌های پر دست انداز، فرمان دادن یا ترمزگیری ناگهانی خودداری کنید.

بستن زنجیر چرخ3

زنجیر چرخ حتما باید با اندازه لاستیک خودرو یکسان باشد و قبل از خریدن زنجیر چرخ برای خودرو خود، از سالم بودن آن مطمئن شوید.

بستن زنجیر چرخ4

بستن زنجیر چرخ5

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها