موج
کدخبر : ۳۱۲۵۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-312529

محسن هاشمی:

رییس شورای شهر تهران گفت: حدود 30 درصد بودجه شهرداری یعنی 6000 میلیون تومان غیرنقد و کندی کار در شهرداری به علت عدم تحقق بودجه غیرنقد است.

به گزارش خبرگزاری موج،  محسن هاشمی ، رییس شورای شهر تهران ظهر امروز سه‌شنبه ۱۷ دی با ترک صحن علنی شورا و سپردن مدیریت این جلسه به ابراهیم امینی نایب رییس شورا با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز جلسه‌ فوق‌العاده شورای شهر برگزار شد که صرفا به موضوع باغات اختصاص داشت چرا که تعداد پرونده‌های باغات افزایش یافته و مردم نیز منتظر بودند.

وی با بیان این‌که روز گذشته شاهد حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر سپهبد قاسم سلیمانی بودیم، در مورد وضعیت حمل و نقل اظهار کرد: به نظرم با وجود به این‌که حجم جمعیت در ایستگاه‌های مترو زیاد بود، اما همه چیز مرتب بود البته با این حال خوب بود که در روی سکوها ماموران بیشتری مستقر می‌کردند.

رییس شورای شهر تهران در مورد زمان برگزاری سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: به احترام برنامه‌های یاد بود شهادت حاج قاسم سلیمانی مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به یک هفته بعد موکول کردیم، چرا که احتمال دارد روز پنج‌شنبه مقام معظم رهبری مراسمی را برای حاج قاسم سلیمانی برگزار کنند که برهمین اساس ما مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را روز 26 دی‌ماه در سالن اجلاس سران از ساعت 8:30 تا 11 برگزار کرده‌ایم که مراسم بزرگداشت قاسم سلیمانی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خواهد بود و عصر همان روز مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله را در مرقد امام خمینی (ره) برگزار می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم تحقق بودجه شهرداری ، گفت: مساله‌ی اصلی شهرداری در درآمدهای غیرنقد است چرا که معمولا تا ماه‌های پایانی سال حدود 80 درصد بودجه نقدی محقق می‌شود و در آخر سال نیز با ارائه‌ی تخفیف‌های مختلف این درآمد به صورت 100 درصدی محقق می‌شود، اما از آنجایی که گفته‌ام شهرداری جسارت کمتری داشته، هزینه‌کرد بودجه غیرنقد بسیار کند است و سبب شده که برخی از پروژه‌های عمرانی نیز دچار تاخیر شوند که البته مساله این است که در زمان آقای افشانی اختیارات شهرداران مناطق در مورد واگذاری املاک غیرنقد گرفته شد و به آنها اعلام شد هر ملکی که می‌خواهد واگذار شود باید در مزایده شرکت کند و در نتیجه بودجه غیرنقد کندتر محقق می‌شود.

وی با بیان این‌که حدود 30 درصد بودجه یعنی 6000 میلیون تومان غیرنقد است، اظهار کرد: کندی کار در شهرداری به دلیل عدم تحقق بودجه غیرنقد است.

رییس شورای شهر تهران در مورد سهم اندک شهرداری از محل درآمدهای تبلیغات محیطی، گفت: ما حدود 400 الی 500 میلیارد تومان برای درآمد تبلیغات محیطی در نظر گرفتیم که محقق نشد، چرا که وضعیت اقتصاد فعال نیست و شرکت‌های خارجی نیز اجناسی ندارند و به همین دلیل فعالیت تبلیغاتی کم شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر لایحه اصلاح ساختار در شهرداری و کم‌ شدن تعداد معاونت‌ها اظهار کرد: براساس پیشنهاد شهرداری تعداد معاونت‌ها از 9 معاونت به عدد هفت می‌رسد که حرکت رو به جلویی است و شهرداری می‌خواهد قدم به قدم این اصلاح را انجام دهد.

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که معاون شهردار عنوان کرده که در موضوع اصلاح ساختار، تعدیل نیرو نداریم، اظهار کرد: اصولا هر تغییر ساختاری دلیل بر کم کردن نیرو نیست و وقتی می‌خواهیم ساختار را تغییر دهیم صرفا منظورمان کم کردن نیروها نیست، بلکه باید شرایط تغییر کند و اصلاح ساختار می‌تواند اهداف دیگری داشته باشد و دقت داشته باشید که چابک‌سازی فقط به معنای تعدیل نیرو نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها