موج

حاجی میرزایی:

وزیر آموزش و پرورش گفت: معلم دارای مرجعیت اجتماعی است و جامعه برای ادامه حیات به مرجعیت معلم نیاز دارد و کشور برای پیشرفت، حل مسائل و امنیت ملی به جایگاه معلم نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش صبح امروز سه‌شنبه ۱۰ دی در اولین جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم که در دفتر وزیر برگزار شد، گفت: بزرگداشت و تجلیل مقام معلم یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش‌وپرورش است که باید بیشترین بهره را برای پیشبرد اهداف و برانگیختن معلمان اقبال جامعه و مسوولان داشته باشد.

وی بابیان اینکه باید مشخص کنیم از هفته بزرگداشت مقام معلم چه انتظاری داریم و چه اهدافی مدنظر است چراکه معلم دارای مرجعیت اجتماعی است و جامعه برای ادامه حیات به مرجعیت معلم نیاز دارد، تصریح کرد: کشور برای پیشرفت، حل مسائل و امنیت ملی به جایگاه معلم نیاز دارد.

وزیر آموزش و پرورش بابیان اینکه باید تکریم جایگاه معلم با رأفت لازم انجام بگیرد، گفت: انتخاب معلم باید همراه با جامعیت باشد لذا تراز انتخاب معلم بر اساس سند تحول آموزش و پرورش است، همچنین اخلاق، عملکرد و مجموعه ویژگی‌های معلم، خصوصیات لازم برای انتخاب معلم است.

حاجی میرزایی در ادامه اضافه کرد: نوع دیگر انتخاب معلم می‌تواند انتخاب افرادی باشد که کار خاصی انجام داده‌اند و جلوه‌های خلاقانه یا فداکارانه‌ای داشته‌اند و با تمرکز بر همان ویژگی تجلی و تقدیر شوند.

* قرار شد معلمانی با ویژگی‌های شاخص به جامعه معرفی شوند

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: از صداوسیما خواسته‌ایم در ایام سال برنامه‌های مستمری برای معرفی جلوه‌های معلمی داشته باشند که با استقبال صداوسیما نیز مواجه شدیم و قرار شد معلمانی با ویژگی‌های شاخص به جامعه معرفی شوند.

وی بابیان اینکه باید منزلت و کارکرد معلمان برای جامعه آشکار شود و تکریم معلمان در روزها و به مناسبت‌های مختلف در طول سال صورت گیرد، تأکید کرد: یکی از کارکردهای ستاد بزرگداشت مقام معلم برای این است که مشخص شود چه کسی منتخب است بنابراین اولیای دانش آموزان و شورای مدرسه در فرایند انتخاب معلم منتخب مشارکت داشته باشند.

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: برای بزرگداشت مقام معلم الگوسازی صورت بگیرد تا دیگران به طی کردن مسیرهایی برای منتخب شدن، ترغیب شوند.

حاجی میرزایی با اشاره به مکانیسم انتخابی که شورای مدرسه، معلمان و اولیا در انتخاب معلمان منتخب مشارکت داشته باشند، اظهار کرد: فعالیت ستاد بزرگداشت مقام معلم باید دائمی باشد.

وی بابیان اینکه باید برای پیوست رسانه‌ای بزرگداشت مقام معلم تمهیداتی در نظر گرفته شود، گفت: از کارکردهای هفته بزرگداشت مقام معلم؛ تصویرسازی اجتماعی از جایگاه و منزلت معلم است و اینکه تصویری امیدبخش و الهام‌بخش از آموزش‌وپرورش برای جامعه داشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها