موج
کدخبر : ۳۰۹۲۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309227

پیروز حناچی در واکنش به تذکر عضو شورای اسلامی شهر تهران متنی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج،  مجید فراهانی ، عضو شورای اسلامی شهر تهران در آبان ماه سال جاری و در صحن علنی شورای شهر درباره لزوم اجرای ماده 2 مصوبه تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران و اخذ بهاء خدمات ایمنی به پیروز حناچی ، شهردار تهران تذکر داد.

حالا پس از گذشت قریب به یک ماه شهردار تهران به این تذکر پاسخ داده است.

متن کامل پاسخ به شرح ذیل است:

با سلام و احترام

بازگشت به نامه شماره 160/22501 مورخ 98/08/18 در خصوص تذکر مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر «لزوم اجرای ماده 2 مصوبه تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران و اخذ بهاء خدمات ایمنی» به استحضار می‌رساند:‌

مجوز اخذ بهای خدمات ایمنی (مطابق فرمول و جداول مندرج در متن بند2 مصوبه) از ابتدای سال 1396 به شهرداری تهران ارائه شده است. با عنایت به‌ پیش‌بینی معافیت برای ساختمان‌های برخوردار از گواهی ایمنی ساختمان در تبصره چهارم (الحاقی) ذیل ماده دوم مصوبه مذکور، جهت تحقق این مهم، اتصال سامانه املاک شهرداری تهران و سامانه سازمان آتش‌نشانی موردنیاز بوده است که با پیگیری‌های صورت گرفته و جلسات مشترک برگزار شده طی سال‌های 1396 و 1397 زیرساخت‌های فنی جهت اتصال سامانه‌های مذکور مهیا و از بهمن‌ماه سال 1397 برقرار شده است.

از سوی دیگر با عنایت به تأخیر در اجرای مصوبه و عدم صدور فیش‌های بهای خدمات ایمنی از سال 1396 تاکنون، نظر به تعیین 10 درصد به‌عنوان جایزه خوش‌حسابی (در صورت پرداخت تا پایان سال) و نیز جرائم دیرکرد (مطابق با نرخ آخرین تعرفه‌های مصوب در زمان پرداخت) که در تبصره سوم ذیل ماده دوم مصوبه مذکور پیش‌بینی شده است.

با توجه به عدم قصور شهروندان در تأخیر ایجاد شده از تاریخ اجرای مصوبه، ابهامی در زمینه شمولیت یا عدم شمولیت 10 درصد جایزه خوش‌حسابی در خصوص پرداختی‌های سنوات قبل (سال‌های 96 و 97) برای شهروندانی که در سال 98 عوارض معوقه خود را پرداخت می‌نمایند وجود دارد که لازم است شورای اسلامی شهر تهران در این خصوص تعیین تکلیف و اظهارنظر نمایند.

با عنایت به موارد مطروحه در صورت رفع ابهام در مورد اخیر، با توجه به زیرساخت‌های فنی مهیا شده مانعی از حیث صدور فیش‌های بهای خدمات ایمنی متصور نیست.

بدیهی است در این صورت منابع مالی ناشی از اخذ بهای خدمات ایمنی در بودجه سال 99 پیش‌بینی خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها