موج

محسن هاشمی:

رئیس شورای شهر تهران گفت: یک داده توأم با صحت، روزآمدی و دقت در اختیار ما نیست به همین خاطر در تاریکی تصمیم می گیریم و مدیران حمل ونقل می گویند که ما ظرفیت سفر را در برخی خطوط تازه مترو ایجاد کردیم اما میزان سفر کاهش یافته است

به گزارش خبرگزاری موج،  محسن هاشمی ، رییس شورای اسلامی شهر تهران در کنفرانس تهران هوشمند با بیان این که مدیریت هوشمند، موضوعی است که امروزه در افزایش اثربخشی و کارآمدی بسیار مطرح است گفت: استفاده از بیگ دیتا و داده های انبوه برای کاهش هزینه و افزایش راندمان، امری متداول است و البته نباید هوشمندی و مدیریت هوشمند تبدیل به ویترین و یک ژست شود و ما از همان روشهای ناکارآمد و توأم با خطای گذشته تحت عنوان مدیریت هوشمند استفاده کنیم.

وی ادامه داد: اساس مدیریت هوشمند، داده و انبوه اطلاعات است، چرا که در بخش پردازش هم جهان پیشرفتهای فوق العاده ای در نرم افزارنویسی و تحلیل داده داشته است و هم ما در کشور در حوزه برنامه نویسی توانمندی های به روز و خوبی داریم، اما یک نرم افزار و سیستم تحلیل هرچقدر توانمند، زمانی که از داده نادرست استفاده کند، نتیجه و مدل نادرست را به عنوان خروجی می دهد.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: من از ۴ دهه قبل درگیر این موضوع تحلیل داده بودم، در دوره ای که در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در مرکز تحقیقات پلیمر و کامپوزیتهای پلی تکنیک مونترال تحصیل می کردم، شرکتی برای تولید یک نرم افزار هوشمند تولید محصولات پلاستیکی به روشهای مختلف از جمله روش تزریقی این مرکز تحقیقات دانشگاه سفارش پروژه داده بود، این نرم افزار هوشمند باید از مجموعه اطلاعات و داده هایی استفاده می کرد و مناسب ترین پلیمر از هزاران محصول پلیمری شرکتهای مختلف را براساس پارامترهایی مانند قیمت، کیفیت و شرایط مواد پلیمری و در قالب روشهای رئولژی، ترمیک و مکانیکی در دستگاههای سازنده را برای تولید محصولی خاص، پیشنهاد می داد.

هاشمی اضافه کرد: نخستین بخش داده ها، اطلاعات مربوط به تولیدات مواد شرکت های پتروشیمی در سراسر جهان بود که قیمت، ویژگی های تولید و خصوصیات کیفی محصولات شرکتهای تولید کننده مواد پلیمری را شامل می شد. بخش دوم ، خصوصیات کارکردی محصول نهایی بود که نشان می داد چه مقاومت، شرایط استفاده و ویژگی هایی باید داشته باشد که از تطبیق این دو پایگاه داده، می توانستیم مواد اولیه را انتخاب کنیم.

به گفته هاشمی بخش سوم پایگاه داده ها، ابزار و شرایط تولید این محصول را مشخص می کرد. بخش چهارم نیز مربوط به فروش این محصول، قیمت و بازار آن بود. برای این منظور از سه نرم افزار CAD.RIM CAD.TIM CAD.MIM استفاده می شد و خروجی هر نرم افزار به عنوان ورودی نرم افزار دیگر وارد استفاده می کردیم. در واقع ما با تلفیق این چهار پایگاه داده وتحلیل آن، می توانستیم به صورت هوشمند مواد اولیه و روش تولید و مشتری را انتخاب کنیم و موضوع مهم در این سیستم هوشمند، میزان صحت، دقت وروزآمدی داده ها بود.

هاشمی اضافه کرد: نمونه امروزی از این موضوع، بحث ترافیک تهران است، ما برای طراحی مدل های ترافیکی، ایجاد یک کریدور حمل ونقل عمومی یا ساخت یک معبر نیاز به داده های ترافیکی داریم که در آن میزان سفر، مبدا و مقصد و توزیع زمانی آن مشخص باشد، به صورت برآوردی همواره گفته می شود که در تهران ۲۰ میلیون تقاضای سفر داریم اما اینکه آیا واقعا این میزان سفر ۲۰ میلیون است یا ۱۷ میلیون یا ۲۳ میلیون سفر مشخص نیست، یک داده توأم با صحت، روزآمدی و دقت در اختیار ما نیست به همین خاطر در تاریکی تصمیم می گیریم و مدیران حمل ونقل می گویند که ما ظرفیت سفر را در برخی خطوط تازه مترو ایجاد کردیم اما میزان سفر کاهش یافته است، علت آن این است که ما نمی دانیم تقاضای سفر در کجاست و حتی اگر تقاضای سفر با مترو وجود دارد، آیا نیاز به خطوط مکمل اتوبوس یا ون برای تغذیه خط مترو وجود دارد یا خیر؟ بنابراین تصمیمات ترافیکی ما توأم با خطا و ناکارآمدی می شود.

هاشمی با بیان این که مسئله دیگر استفاده ناکارآمد از مدیریت هوشمند، وضعیت پسماند در مناطق مختلف تهران است،گفت: تنوع و پراکندگی در استفاده از نرم افزارها، موجب سردرگمی شهروندان و عدم اقبال عمومی شده است، در حالیکه ما اگر یک اپلیکیشن، کارآمد، یوزرفرند و سراسری داشتیم که استفاده از آن می توانست برای شهروندان منافع و برای شهرداری نیز آورده قابل توجهی داشته باشد، قطعا وضعیت پسماند از این شرایط نامطلوب فعلی متحول می شد.

وی گفت: به عنوان نتیجه گیری باید بگویم که مدیریت هوشمند شهر، بیش از تبلیغات و ژست، نیاز به صحت، دقت و روزآمدی داده ها در کنار سهولت، سرعت، انسجام و کارآمدی نرم افزارها دارد، تا شهروندان و مدیران بتوانند از آن استفاده موثر کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها