موج
کدخبر : ۳۰۷۸۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-307885

پیروز حناچی:

شهردار تهران گفت: برای اولین بار سرفاصله قطارها در خطوط ۱،۲،۴ به ۳.۵ دقیقه کاهش پیدا کرده است. در خط ۳ نیز به ۷ دقیقه کاهش پیدا کرده است و در خط ۶ نیز تا یک ماه آینده از ۱۵ به ۱۰ دقیقه کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج،  پیروز حناچی ، شهردار تهران در سخنرانی قبل از خطبه های نمازجمعه تهران اظهار کرد: شهرداری تهران تنها یکی از دستگاه‌های مسوول در زمینه کاهش آلودگی هوا است. ما می توانیم در چهارسال کاری کنیم که ذرات آلاینده ۵۵ درصد و گازهای آلاینده ۴۵درصد کاهش یابد. این کار میسر نیست مگر با همکاری همه مردم و مسئولان کشور و توسعه حمل‌ونقل عمومی اتفاق می افتد.

وی افزود: در روز جهانی معلولان ۴دستگاه آسانسور در ۴ ایستگاه مترو نصب شد و تا پایان سال ۴۰دستگاه نصب خواهد شد تا معلولان راحت‌تر بتوانند از مترو استفاده کنند.

حناچی ادامه داد: برف پیش‌رس را در آبان‌ تجربه کردیم. روز شنبه ۱۵ آبان‌ به رغم آمادگی که در سایر مناطق وجود داشت در مناطق ۱، ۲و۳ دچار مشکل شدیم. امکان استفاده از خودروهای مکانیزه نبود و تلاش شد این معضل حل شود.

وی گفت: متروی تهران برای جابجایی ۷ میلیون مسافر در روز برنامه‌ریزی شده است. این رقم در حال حاضر ۲ میلیون‌نفر در روز است. برای اینکه به رقم مورد نظر برسیم به ۲۰۰۰واگن قطار نیازمندیم که در شهرداری پیگیر آن هستیم.

* تا آخر سال هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح می‌کنیم

شهردار تهران افزود: به طور متوسط تا آخر سال هر ماه یک ایستگاه مترو را افتتاح می‌کنیم. همزمان با افتتاح ایستگاه مولوی در آذر امسال، ۸ واگن قطار به شبکه مترو اضافه خواهد شد. هر رام قطار حدود ۷ میلیون یورو هزینه دارد.

وی گفت: تلاش می‌کنیم واگن‌سازی را بومی کنیم. الان حدود ۳۰درصد واگن‌های تهران سهم تولید داخل است. تلاش می‌کنیم که این سهم افزایش پیدا کند.

حناچی ادامه داد: برای اولین بار سرفاصله قطارها در خطوط ۱،۲،۴ به ۳.۵ دقیقه کاهش پیدا کرده است. در خط ۳ نیز به ۷ دقیقه کاهش پیدا کرده است و در خط ۶ نیز تا یک ماه آینده از ۱۵ به ۱۰ دقیقه کاهش پیدا خواهد کرد.

شهردار تهران با عنوان این مطلب که چیزی در حدود ۳۵هزارتن نخاله ساختمانی جمع‌آوری کرده‌ایم، گفت: به مقدار ۶ تن تولید مصالح از نخاله داریم. همچنین ۳مگاوات برق از زباله‌های حمل شده آرادکوه در حال تولید است.

* سال گذشته حدود ۷هزارتن پسماند زباله داشتیم

وی افزود: طرحی که برای کاهش پسماند تعقیب می‌کنیم، «کاپ» نام دارد. سال گذشته حدود ۷هزارتن پسماند زباله داشتیم که امسال به ۶هزارتن کاهش پیدا کرده است.

حناچی گفت: چندی پیش در مناطق۲، ۴، ۶، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۳ بوی بد زباله استشمام شد که همکاران ما در شهرداری تمام گزارش‌ها را به سازمان مدیریت بحران ارسال کردند. گاز یا هر نوع چیز اضافی در این بوی نامطبوع که برای سلامتی شهروندان مضر باشد، یافت نشد.

وی تاکید کرد: شرایط سختی را پشت سر می‌گذاریم، میزان ساخت‌وسازها در کشور کاهش پیدا کرده و درآمد شهرداری هم کاهش یافته است. به رغم این وضعیت سخت همکاران ما تلاش می‌کنند شرایط راحت تری برای مردم فراهم کنند و از فرصت خدمت به مردم بهره ببریم. امیدوارم با ایجاد تحول و تغییر رویکرد بتوانیم این ماموریت عظیم را به سرانجام برسانیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها