موج
کدخبر : ۲۹۸۸۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-298895

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی فردا (۸ مهر) در استان‌ های ساحلی دریای خزر بارش پراکنده و در شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد انتظار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری موج،  احد وظیفه ،  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درخصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی امروز (۷ مهر) با نفوذ جریان خنک شمالی در نوار شمالی کشور برای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان ابرناکی همراه با بارش باران و برای استان‌های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و شمال آذربایجان شرقی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: طی فردا (۸ مهر) در استان‌های ساحلی دریای خزر بارش پراکنده و در شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد انتظار می‌رود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز سه‌شنبه (۹ مهر) برای گیلان و غرب مازندران بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: از بعد ازظهر به‌تدریج شاهد کاهش ابر خواهیم بود همچنین طی امروز (۷ مهر) دریای خزر مواج است.

به گفته وی در ساعات بعد ازظهر امروز در جنوب کشور برای نیمه جنوبی کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب شرق فارس و پاره‌ای از مناطق هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده و گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه این شرایط را در ساعات بعد ازظهر فردا (۸ مهر) برای پاره‌ای از مناطق کرمان، جنوب شرق فارس، شمال و غرب هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان داریم، تصریح کرد: طی روزهای  سه‌شنبه و چهارشنبه (۹ و ۱۰ مهر) به‌ویژه در ساعات بعد ازظهر برای پاره‌ای از مناطق سیستان و بلوچستان، کرمان، شمال هرمزگان و جنوب خراسان جنوبی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۸ مهر) صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و روز سه‌شنبه (۹ مهر) صاف همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. طی این دو روز حداقل دمای پایتخت ۲۰ درجه سانتیگراد و حداکثر دما ۳۰ درجه سانتیگراد خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها