تردد ‌وسایل نقلیه در جاده چالوس، ‌ از ساعت 13 فردا تا ساعت 2 بامداد روز سه‌ شنبه از کرج به سمت مرزن‌ آباد ممنوع است و سپس در ساعت 16 با اعلام پلیس‌ راه، این محور از مرزن‌ آباد به سمت کرج‌ یک‌ طرفه می‌ شود.

به گزارش خبرگزاری موج، در شبانه‌روز گذشته تردد نسبت به روز قبل حدود 6 درصد کاهش داشت، در همین مدت ‌بیشترین تردد بین ساعات 18 تا 19 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 ثبت ثبت شد.

در حال حاضر 2226 دستگاه تردد شمار جاده‌ای در محورهای مواصلاتی کشور فعال است و تردد خودروها را رصد می‌کند‌.

*‌ محدودیت‌ ترافیکی جاده‌ ها تا روز ‌سه‌شنبه 22 مرداد

با توجه به تعطیلات عید سعید قربان،تردد موتور سیکلت تا ‌روز سه‌شنبه ‌از جاده کندوان، محور هراز جاده ‌فیروزکوه و محور تهران-سمنان-مشهد و بالعکس ممنوع است.

هم چنین در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر و کامیون‌ و در محور هراز تردد‌ تریلرها کماکان ممنوع است.

در جاده چالوس، ‌تردد ‌وسایل نقلیه از ساعت 13 فردا تا ساعت 2 بامداد روز سه‌شنبه از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است و سپس در ساعت 16 با اعلام پلیس‌راه، این محور از مرزن‌آباد به سمت کرج‌ یک‌طرفه می‌شود.

در محور هراز تردد‌ کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت‌ 6 تا 24 فردا ممنوع است‌.

در صورت افزایش تردد‌ها و کمبود گنجایش خودرو در سطح راه‌ها، پیش‌بینی می‌شود محدودیت‌های مقطعی ترافیکی از مسیر‌های شمال به جنوب یا جنوب به شمال ‌هراز و کندوان در راستای تخلیه بار ترافیکی اعمال شود.

* محورهای مسدود به علت نبود ایمنی

 در حال حاضر محور فرعی شمشک-دیزین، ‌محور رامیان- اولنگ-شاهرود‌، جاده قدیم خرم آباد-پل دختر‌، محور اهرم-فراشبند‌، جاده شهداد-اندوهجرد و محور شهداد-نهبندان به دلیل نبود ایمنی مسدود است.

غیر از محورهایی که ذکر شد، در حال حاضر اغلب محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها  جریان دارد.

* پرترددترین جاده‌ های کشور 

در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد خودرو در آزادراه کرج-تهران، آزادراه قزوین-کرج، آزادراه تهران-کرج و آزادراه کرج-قزوین ثبت شد.