موج
کدخبر : ۲۹۱۴۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-291413

سخنگوی سازمان امداد و نجات :

سخنگوی سازمان امداد و نجات گفت: در جریان سیل و آبرفتگی معابر شهر سلماس خوشبختانه هیچ جانباخته ای وجود نداشت و تنها چهار مصدوم توسط امدادگران ما به مراکز درمانی منتقل شدند.

سید مصطفی مرتضوی در گفتگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری موج، در رابطه با اقدامات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در جریان سیل و آب گرفتگی معابر شهر سلماس گفت: خوشبختانه حادثه توسط امداد گران این سازمان مهار و همه چیز تحت کنترل است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات در ادامه افزود: در عملیات سیل و آبگرفتگی  شهر سلماس آذربایجان غربی اهالی این شهر آسیب جدی ندیده بودند. با این وجود تنها روستای درگیر سیل روستایی بود به نام دیرعلی که برخی از خانه های گلی و خشتی این روستا به واسطه قدمت زیاد از بارش ها و روان آب ها تا حدی خسارت دیده بودند که ساکنان این خانه ها را در چادر های جمعیت اسکان دادیم و در حال حاضر به لحاظ اسکان هیچ مشکلی وجود ندارد و همانطور که عرض کردم همه چیز تحت کنترل است.  

مرتضوی در بخش دیگری از سخنانش به شمار افراد حادثه دیده از سیل سلماس اشاره کرد و گفت: در مجموع تعداد 46 نفر توسط امدادگران سازمان امداد رسانی و در چادرهای جمعیت اسکان اضطراری داده شدند.

وی در ادامه یاد آور شد: در نخستین دقایق دریافت خبر سیل سلماس یگان عملیات سازمان امداد و نجات اقدام به اعزام چهار تیم مجهز در قالب 16 نفر نیروی امدادی به محل حادثه کرد که این نیروها با نصب 9 چادر اقدام به اسکان حادثه دیدگان کردند.

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان امداد و نجات با بیان اینکه امداد رسانی هنوز هم ادامه دارد، افزود: خوشبختانه حادثه سیل سلماس هیچ جانباخته ای نداشته و برخی از افراد حادثه دیده در محل مداوا و تعداد چهار نفر از مصدومان این حادثه توسط نیروهای سازمان امداد و نجات برای انجام مراحل درمانی پیشرفته تر به مراکز درمانی منتقل شدند.   

گفتنی است سیلاب سلماس از شامگاه روز گذشته (شنبه 12 مرداد 98) بر اثر بارش شدید باران و تگرگ در مناطق مرزی سلماس، سیل در هفت روستای دیرعلی، سرای ملک، سیلاب، مغانجوق، صدقیان، حبشی و کنگرلوی این شهرستان واقع شد.

بر اساس اظهارات امیرعباس جعفری مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی در روستای دیرعلی آبگرفتگی منازل روستایی گزارش شده و در سایر مناطق روستایی خسارات به باغ‌ها، زمین‌های کشاورزی و جاده‌های فرعی وارد شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها