موج
کدخبر : ۲۸۴۰۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-284042

خبر خوش مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان در گفتگو با موج:

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان از ارائه تسهیلاتی چون سفرهای زیارتی و "کارت اعتباری"(کیپ کارت) خبر داد که به زودی با شارژ 30 میلیون ریال به فرهنگیان عضو موسسه اهدا می‌شود.

مهدی نیکدل، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آموزش خبرگزاری موج، با ابراز گلایه از تهمت‌ها و بی‌مهری‌هایی که نسبت به صندوق ذخیره فرهنگیان روا داشته می‌شود و فعالیت های این موسسه را همچنان تحت الشعاع مسایلی که در گذشته که به خصوص در بانک سرمایه رخ داده بود قرار می دهند، عنوان کرد: همزمان با غائله بانک سرمایه و شایعاتی که مدام مطرح می‌شود که اموال فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان به غارت رفته، ما کماکان ضمن اقدامات حقوقی برای پیگیری حقوق تضییع شده، فعالیت های اصلی خود برای سودآوری برای اعضا را پی گرفتیم. اما جای این سوال باقی است که اگر اموال صندوق ذخیره فرهنگیان واقعا غارت شده است، پس چگونه ما سهم الشرکه فرهنگیان بازنشسته را بدون هیچ مشکلی پرداخت کرده ایم؟! به طوری که حتی یک شاکی در این زمینه وجود ندارد.

سهم الشرکه فرهنگیان بازنشسته سال‌های 95، 96 و 97  را به طور کامل پرداخت کرده‌ایم 

وی اضافه کرد: خوشبختانه ما بدون هیچ مشکلی‌ سهم  الشرکه بازنشستگان فرهنگی را در سال‌های 95، 96 و 97 پرداخت کرده‌ایم که خود فرهنگیان عزیز شاهد ما هستند. به بیان دیگر آن دسته از  فرهنگیانی که پرونده آنها از سوی آموزش و پرورش به دست صندوق رسیده، قطعا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کار آنها رسیدگی شده و مطالبات آنان تمام و کمال پرداخت شده و هیچ تاخیری در رسیدگی به هیچ پرونده‌ای حادث نشده است؛ با این اوصاف الحمدلله هیچ شکایتی در این رابطه وجود ندارد چون مطالبات آنها در اسرع وقت پرداخت شده است.

سود پروژه پتروشیمی در سال 1402 به حدود 6 هزار میلیارد تومان خواهد رسید

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان در بخش دیگری از سخنانش به طرح سرمایه‌گذاری صندوق در حوزه پتروشیمی اشاره کرد و در این رابطه افزود: طرح دیگری که ما در صندوق ذخیره فرهنگیان دنبال کردیم، این بود که در صنعت پتروشیمی سرمایه‌گذاری دراز مدتی انجام دادیم و هر سال بخشی از این سرمایه‌گذاری صنعتی به بهره‌برداری می رسد. برای همین به فرهنگیانی که در آستانه بازنشستگی قرار می‌گیرند توصیه می کنیم قبل از دریافت سهم الشرکه خود و خروج از عضویت موسسه با ادامه عضویت در صندوق ذخیره از سود سرمایه گذاری ها در حوزه پتروشیمی بهره مند شوند چرا که ما پیش‌بینی کرده ایم که سود صندوق ذخیره فرهنگیان در پروژه پتروشیمی در سال 1402 به بالای 5 هزار و 700 میلیارد تومان برسد.

پرداخت ۹ میلیون تومان وام  برای سفرهای زیارتی

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان در بخش دیگری از سخنانش در رابطه به تسهیلات سفر  برای معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته اظهار داشت: ما در صندوق ذخیره تسهیلاتی برای سفرهای زیارتی فرهنگیان عزیزمان در نظر گرفته‌ایم که هر فرهنگی می‌تواند تا 5 نفر همراه را در این قسم سفرها با خود همراه کند. برای این منظور سرانه‌ای بالغ بر ۹ میلیون تومان از " بانک قرض‌الحسنه رسالت " وام بدون بهره مختص سفرهای زیارتی مشهد و عتبات  به آنها تعلق می‌گیرد که با آن می‌توانند به سفرهای زیارتی مشرف شوند.

ثبت نام سفر زیارتی مشهد مقدس در سایت موکب

وی در ادامه خاطر نشان کرد علاقه‌مندان  می‌توانند به "سایت زاگرس" و موکب mookeb.ir مراجعه و شرایط سفر را ملاحظه نمایند. تمام شرایط در سایت مذکور درج شده و حتی ثبت نام برای دریافت تسهیلات سفر مشهد مقدس هم در داخل این سایت انجام می‌شود و تمام جزییات در این سایت منعکس شده است.

محدودیت سرمایه صندوق، دست ما را در اهدای تسهیلات معیشتی بسته است

نیکدل در پاسخ به این سوال که با توجه به گرانی های موجود بازار آیا صندوق تسهیلاتی را برای رفاه و معیشت فرهنگیان در نظر گرفته است یا خیر؟ گفت: واقعیت امر این است که سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان که اساسا برای زمان بازنشستگی اعضاست، توان محدودی برای ارایه خدمات معیشتی دارد. اما این اصل مانع از آن نیست که ما از هر تلاشی که از دستمان بر آید مضایقه کنیم و برنامه های خوبی در این رابطه در دست اجرا داریم.

"کارت اعتباری خراسان" در راه است

وی در ادامه خبرداد: به عنوان مثال، در صندوق ذخیره فرهنگیان کارت‌هایی را در نظر گرفته ایم تحت عنوان "کارت اعتباری" که هنوز در مراحل اجرایی قرار دارد و امیدواریم به زودی این طرح در تمام کشور اجرا شود و بتواند دست‌کم بخشی از معیشت فرهنگیان ارجمند را تامین کند.

"کارت اعتباری خراسان" با 3 میلیون تومان برای هر فرهنگی عضو موسسه

نیکدل در پاسخ به این سوال که مبلغ شارژ کارت اعتباری چقدر است و در چه مرحله ای قرار دارد، گفت: کارت اعتباری برای هر فرهنگی عضو موسسه، مبلغ 30 میلیون ریال (معادل 3 میلیون تومان) شارژ خواهد شد و در حال حاضر توافقات اولیه انجام شده و هیات مدیره درگیر تخصیص بودجه و اعتبارات این طرح است که تلاش خود را می‌کنیم تا در اسرع وقت این طرح اجرایی شود و بتواند خدمت کوچکی برای معلمان و فرهنگیان زحمتکش ما باشد.

"کارت اعتباری خراسان" ابتدا در شهر مشهد اجرا خواهد شد

وی در خاتمه سخنانش خاطر نشان کرد: پروژه کارت اعتباری ابتدا به ساکن به صورت پایلوت در شهر مشهد و استان خراسان اجرا خواهد شد و در مرحله بعد در سایر استان ها به اجرا در خواهد آمد که امیدواریم مسئولان مربوطه با توجه به اهمیت موضوع، این طرح را به دیده عنایت بنگرند و با تامین اعتبار یاری کنند تا به‌زودی کارت اعتباری به دست فرهنگیان ارجمند ما برسد و بتواند بخشی از مشکلات آنان را حل نماید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  من فرهنگی بازنشسته ۹۷ هستم.سهم دولت وسودش پرداخت نشد.
  مگر کل دارایی صندوق با پول ما شکل نگرفته،سهم ما بعد ۲۴ سال پرداخت باید ۱۲ میلیون باشد از کل دارایی صندوق
  آقای نیکدل املاک ودارایی صندوق از جیب شما بوده؟

 • پاسخ

  با سلام
  من بازنشسته 96 ام و البته با مدرک لیسانس، در حالیکه حداقل حدود 45-50 میلیون باید می دادند !! چرا میفرمایید شاکی و شکایتی نداریم؟؟؟؟ اگر این مابه التفاوت خورده نشده پس کجاست ؟؟ لطفا پاسخ دهید.

 • پاسخ

  با سلام
  اقای نیکدل عزیز : من بازنشسته سال 97 هستم و از ابتدا هم عضو صندوق بودم و فقط 17 میلیون پرداخت کرده اند در صورتیکه یاید حداقل حدود 40 میلیون می دادند ، چرا میگوئید شاکی نداریم پس این مابه التفاوت اگه خورده نشده کجا رفته است ؟؟ با تشکر اگه پاسخ دهید !!

 • پاسخ

  با سلام من بازنشسته 97 هستم واز ابتدا هم عضو صندوق بوده ام فقط 16800 واریز کرده اند لطفا چگونگی پرداخت های مختلف را توضیح دهید بر اساس چه فرمولی سود و شهام را پرداخت می کنید ایا مانند بانک ها حساب می کنید ویا بیمه و یا اصلا فرمول مخصوص به خود را دارید لطفا شفاف توضیح دهید

 • پاسخ

  چرا در روز روشن هم دروغ می گویید سهم الشرکه بازنشسته های 97 کامل پرداخت شده ؟شما هنوز سود سال 97 را تقسیم نکرده اید و سهم دولت در ان سه چهار سال را پرداخت نکرده اید و ایا در این مدت سودی هم به انها تعلق نمی گیرد ؟ از اموال و دارایی ها ی غیر منقول چی انها را با پول چه کسانی ساخته اید

 • پاسخ

  سلام یعنی بعد از بیست سال سود این همه شرکت این چندرغاز میشه،اگر با آن معامله می کردیم که بیشتر سود داشت.سود واستفاده برای مدیر عاملها و تهرانی هاست

 • پاسخ

  اقای مدیر عامل صندوق ذخیره بحت بر سر زود یا دیر واریز شدن اندوخته بازنشستگان نیست بلکه اگر انصاف داشته باشند یک فرهنگی بعد از ۲۰ سال عضویت حقش خیلی بیشتر از این مبلغ است که میدهند واین حق الناس است که باید حتما مسوولان به آن عمل کنند

 • پاسخ

  کارت3تومن؟ یک کولر ابی میشه با اون خرید...
  خجالتم خوب چیزیه سودماهانه چند ده میلیاردی و3 تومن کارت ....!! حداقل کارت20تا50میلیون بدیدسود4یا8درصد بگیرید...دادن این کارتها همیشه در مرحله تهران به پایان رسیده!

 • پاسخ

  با سلام.همه ی تلاشتان همین بود؟
  ارائه ی یک کارت 3 تومنی؟
  سود پول هر فرهنگی را در عدد 10درصد محاسبه کنید!
  آیا پس از 18 سال پرداخت 3 تومن با سود 18 درصد میشود؟ چرا تاکنون مسؤلیندیدیم که بیشتر از حق مردم به آنها بپردازد و چرا همیشه یه چیزی کم است؟

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها