موج
کدخبر : ۲۸۲۲۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-282227

زهرا صدراعظم نوری:

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهر تهران یکی از پرمصرف ترین شهرهای دنیاست و میزان مصرف ما چند برابر متوسط های جهانی است.

به گزارش خبرگزاری موج، زهرا صدراعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران عصر امروز (20 خرداد) در مراسم رونمایی از پلتفرم هوشمند مدیریت پسماند اظهار کرد: شاهد یک فعالیت و برنامه خوب محیط زیستی در منطقه 22 هستیم.

وی ادامه داد: نگاه محیط زیستی و رویکرد محیط زیستی به مسائل، نحوه مدیریت را در شهرها متفاوت می‌کند و وقتی مدیران شهری تهران دغدغه محیط زیستی دارند رویکردشان متفاوت شده و به راحتی می‌توانند سیاست‌های اتخاذ شده را با نوآوری‌های خودشان اجرا کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: منطقه ۲۲ تهران از آن مناطقی است که شهردار آن اهتمام ویژه به مسائل محیط زیستی دارد و موجب شادمانی مردم و خدمت رسانی بهتر به آنها شده است.

نوری گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که این شرایط سرعت تبادل اطلاعات و تحولات جامعه جهانی و به واسطه آن تحول در کشورمان باعث شده تا رخدادهایی را شاهد باشیم که یقینا اثرگذاری زیادی در نحوه زندگی مردم خواهد داشت.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز از تکنولوژی استفاده‌های زیادی می‌شود و با هوشمندی افراد به خوبی می‌شود از این فرصت برای خدمت رسانی بهتر به مردم استفاده کرد.

وی ادامه داد: ساخت پلتفرم‌ها و فعالیت استارتاپ‌ها نتیجه اش می شود استفاده بهینه از امکانات و افزایش دسترسی مردم به خدمات.

نوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهر تهران یکی از پرمصرف ترین شهرهای دنیاست و میزان مصرف ما چند برابر متوسط های جهانی است.

وی گفت: آمریکا کشوری پرمصرف است اما نرم مصرف کالا و انرژی و منابع از ایران پایین تر است و جالب است که بدانیم شهر تهران در میان شهرهای کشورمان پر مصرف‌تر است.

نوری گفت: هر شهروند تهرانی حدود یک کیلوگرم پسماند به جا می‌گذارد در حالی که شهروند آمریکایی خیلی کمتر از این پسماند تولید می‌کند.

وی ادامه داد منابع جهان محدود بوده و انرژی ها به سختی تجدید می شوند و باید بدانیم که امکانات و منابع فقط برای ما نیست و باید به فکر آیندگان باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: اقتضا می‌کند که در کشور ما بازنگری جدی شکل گرفته و‌تغییر رفتار رخ دهد و نحوه مصرف تغییر کرده و آن چیزی که به جا می ماند به حداقل برسد.

نوری گفت: آمارها می‌گویند در تهران روزی ۹ هزار تن زباله تولید می شود هرچند این عدد دقیق نیست اما به طور قطع این عدد کمتر از ۸ هزار تن نیست.

وی ادامه داد: اگر به این نکته توجه کنیم که این حجم از زباله در کجا باید دفن شود بر ضرورت کاهش تولید زباله پی خواهیم برد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این مطلب که از عدد ۱۸ هزار میلیاردی بودجه شهرداری بخش زیادی به موضوع پسماند اختصاص پیدا می‌کند، گفت: اگر بتوانیم حوزه پسماند را متحول کنیم شاهد آن خواهیم بود که می‌توانیم بودجه باقی مانده را در جای دیگری مثل مترو هزینه کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها