موج
کدخبر : ۲۷۸۱۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-278105

سردار مؤمنی:

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به میانگین کشف مواد مخدر در کشور گفت: سالانه بیش از ۸۰۰ تن مواد مخدر در کشور کشف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار اسکندر مؤمنی ،  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور امروز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت در حاشیه بازدید از مرکز (سپکا) پلیس مواد مخدر ناجا ( سگ‌های مواد یاب ) با اشاره به ظرفیت‌های این مرکز گفت: این مرکز از به روزترین ابزارها برای مقابله و مبارزه با مواد مخدر برخوردار است.

وی با اشاره اینکه سال گذشته این مرکز ۵۵ تن کشف مواد مخدر داشته، ادامه داد: به طور میانگین حدود ۱۰ درصد کشفیات کشور در مرکز سپکا انجام می‌شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به هزینه‌ای که صرف مقابله با مواد مخدر در کشور می‌شود، اظهار کرد: طبق پژوهش‌های صورت گرفته بیش از ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی صرف هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم مبارزه با مواد مخدر کشور می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: البته تحریم‌های جهانی در بالا رفتن این هزینه‌ها اثرگذار بوده است.

وی با اشاره به اینکه کشور ایران مبارزه با مواد مخدر را در سطح بین‌المللی انجام می‌دهد، گفت: بخش عمده‌ای از ورود مواد مخدر برای ترانزیت به سمت اروپاست.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به اینکه برای مقابله با مواد مخدر همه دنیا باید تعامل داشته باشد و سهم خود را ایفا کند، گفت: همایش‌ها، نشست‌های بین‌المللی و تشویق‌ها مشکلی را حل نمی‌کند و دنیا باید سهم خودش را بدهد.

سردار مؤمنی در پایان با اشاره به میانگین کشف مواد مخدر در کشور افزود: سالانه بیش از ۸۰۰ تن مواد مخدر در کشور کشف می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها