موج
کدخبر : ۲۷۷۸۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277859

احد وظیفه گفت: امروز (۲۲ اردیبهشت) در شمال‌شرق، بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور بارش پراکنده باران و گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، احد وظیفه ،  مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز (۲۲ اردیبهشت) در شمال‌شرق، بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور بارش پراکنده باران و گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: فردا (۲۳ اردیبهشت) علاوه بر این مناطق در بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و اردبیل این شرایط جوی پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی بیشترین مقدار بارش طی امروز (۲۲ اردیبهشت) در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوب کرمان و طی فردا (۲۳ اردیبهشت) در برخی مناطق استان‌های خراسان رضوی، کرمان، سمنان و جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: طی روز سه‌شنبه (۲۴ اردیبهشت) در استان‌های ساحلی دریای خزر بارش باران و برای استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی و جنوبی، بخش‌هایی از جنوب شرق و مرکز کشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق دور از انتظار نیست.

به گفته وی امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت) به علت وزش باد شدید در شمال استان سیستان و بلوچستان پدیده خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود همچنین با توجه به افزایش سرعت باد روی کشور عراق فردا (۲۳ اردیبهشت) وقوع پدیده گرد و خاک برای بخش‌هایی از جنوب‌غرب کشور دور از انتظار نیست.

وی افزود: امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت‌) مرکز و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۳ اردیبهشت) کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد، در اواخر وقت افزایش ابر و بارش پراکنده با احتمال وزش باد شدید پیش بینی می‌شود همچنین بیشترین و کمترین دمای پایتخت طی این روز ۳۲ و ۱۹ درجه سانتیگراد خواهد بود. آسمان تهران پس فردا (۲۴ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات همراه با رگبار و رعد و برق با بیشترین و کمترین دمای ۲۹ و ۲۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها