موج
کدخبر : ۲۷۷۶۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277648

مشمولانی که بیش از ۵۰ سال از سن آنان سپری شده نیازی به درخواست معافیت ندارند وشناسنامه عکس‌دار آنان مشروط بر اینکه تغییرات سنی نداشته باشد، به منزله روشن بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی آنان است.

به گزارش خبرگزاری موج، مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی ،  معافیت عفو رهبری (بخشودگی سنی) با توجه به مدرک تحصیلی و سن فرد مشمول وظیفه به ۵ گروه: زیر دیپلم، دیپلم، فوق دیپلم (متولدین تا پایان ۱۳۵۴)، لیسانس (متولدین تا پایان ۱۳۵۴)، فوق لیسانس (متولدین تا پایان ۱۳۵۲)، دکتری غیرپزشکی (متولدین تا پایان ۱۳۵۰)، دکتری پزشکی و دامپزشکی (متولدین تا پایان ۱۳۴۴) تقسیم می‌شود.

گفتنی است؛ مشمولانی که بیش از ۵۰ سال از سن آنان سپری شده نیازی به درخواست معافیت ندارند وشناسنامه عکس‌دار آنان مشروط بر اینکه تغییرات سنی نداشته باشد، به منزله روشن بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی آنان می‌باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    باسلام بنده از اواخر سال 68 بعنوان متعهدین خدمت وارد آموزش و پرورش شدم و در سال 73 در آموزش و پرورش استخدام رسمی شدم و الان ماههای آخر پایان 30 سال خدمتم در آموزش و پرورش است برای بازنشسته شدن یکی از مدرک مورد نیاز پایان خدمت میباشد لطفا راهنمایی های لازم را برای اخذ پایان خدمت با شرحی که از نظر گذشت، بفرمائید. لازم به توضیح و یادآوری است که قبل تحصیل در دانشگاه مدت 21 روز خدمت سربازی دارم که بعد از قبولی در دانشگاه از خدمت ترخیص شدم و قبل از انجام تعهد خدمت در آموزش و پرورش مدت 7ماه (در قالب طرح شش ماهه دانشجویی) خدمت در جبهه های جنگ دارم . متشکرم

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها