موج
کدخبر : ۲۷۶۸۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276873

در تاریخ 23 اسفند 97 سرقت از مغازه طلافروشی در بازار بزرگ طلا در بازار سبزه‌ میدان تهران به کلانتری 113 بازار اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده ؛ رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت بیش از پنج کیلوگرم طلاجات، قرار چند میلیاردی توسط بازپرس محترم پرونده صادر و تحقیقات تکمیلی برای کشف دیگر طلاجات مسروقه در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

در تاریخ 23 اسفند 97 سرقت از مغازه طلافروشی در بازار بزرگ طلا در بازار سبزه‌ میدان تهران به کلانتری 113 بازار اعلام شد.

با حضور مأموران در محل سرقت واقع در یک مغازه طلافروشی و تأیید خبر اولیه، پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مغازه طلافروشی تشکیل" و برای ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل سرقت و بررسی صحنه سرقت اطلاع پیدا کردند که سارق یا سارقان، بدون هرگونه تخریب در ورودی مغازه یا گاوصندوق اقدام به سرقت بیش از پنج کیلوگرم طلاجات داخل مغازه به ارزش تقریبی دو میلیارد و 500 میلیون تومان کرده و از محل سرقت خارج شدند.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان بررسی فرضیه "داخلی بودن سرقت" را در دستور کار خود قرار دادند.

در ادامه، کارآگاهان با تحقیق از مالباخته و دیگر افراد مرتبط با وی اطلاع پیدا کردند که یکی از همکاران مالباخته به نام رامین (45 ساله) از مدتی پیش درگیر مشکلات شدید مالی شده و پس از مدت کوتاهی از زمان سرقت نیز دیگر هیچگونه تماس یا ارتباطی با مالباخته نداشته است.

در تحقیقات از مالباخته مشخص شد رامین حدود پنج سال با مالباخته ارتباط نزدیک کاری داشته و همین موضوع باعث شده تا مالباخته کلید مغازه خود را در اختیار رامین قرار دهد به نحوی که بسیاری از اوقات و در زمان غیبت مالباخته، رامین به تنهایی در مغازه حضور داشته است.

با بهره‌گیری از اطلاعات به دست آمده از اظهارات مالباخته و دیگر اقدامات پلیسی، شواهد و دلایل به دست آمده، نشان از انجام سرقت توسط رامین داشت که بلافاصله هماهنگی لازم با بازپرس شعبه 14 دادسرای ناحیه 12 تهران انجام و کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به محل سکونت و کار رامین در شهرستان اصفهان اعزام شده و ضمن دستگیری رامین در بازرسی از مغازه طلاسازی وی موفق به کشف چهار کیلوگرم و 750 گرم از طلاجات مسروقه شدند.

رامین که چاره‌ای جز اعتراف و بیان حقیقات نداشت صراحتاً به سرقت دسته‌کلید مغازه مالباخته در حدود دو ماه پیش از سرقت با سوء استفاده از غیبت مالباخته در مغازه، اعتراف کرد و عنوان داشت که به واسطه بدهی 2 میلیارد تومانی، سرقت از مغازه مالباخته را طراحی و به تنهایی انجام داده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها