موج
کدخبر : ۲۷۴۶۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-274697

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص علائم مسمومیت گوارشی ناشی از مصرف قارچ‌های سمی، گفت: اسهال، استفراغ، درد شکم از علائم این نوع مسمومیت است و این علائم معمولاً 5 تا 12 ساعت پس از مصرف ظاهر می‌شود که باید سریعاً به پزشک مراجعه کردند، زیرا که مصرف این‌گونه قارچ‌ها گاهی موجب مرگ افراد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، دریک، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: با توجه به اوضاع جوی و بارندگی‌های اخیر در فصل بهار، رویش قارچ خودرو به‌صورت طبیعی افزایش‌یافته و برخی افراد ممکن است از این قارچ‌ها به‌صورت خوراکی مصرف و یا برای تأمین معاش اقدام به چیدن و فروش قارچ کنند.

وی با تأکید بر اینکه تشخیص قارچ سمی از قارچ خوراکی بر اساس ظاهر برای اغلب افراد دشوار و بلکه ناممکن است، گفت: درواقع معیار تشخیص دقیقی بر اساس ظاهر وجود ندارد و متأسفانه بخشی از قارچ‌هایی که در طبیعت بوده و افراد استفاده می‌کنند سمی هستند و موجب مسمومیت می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه مسمومیت‌های ناشی از مصرف قارچ براثر مصرف قارچ‌های غیرخوراکی و خودرو است توصیه کرد از قارچ‌های خودرو و فله‌ای استفاده نشود و مردم از قارچ‌های دارای بسته‌بندی مشخص و دارای مجوز بهداشتی استفاده کنند.

دریک در خصوص علائم مسمومیت گوارشی ناشی از مصرف قارچ‌های سمی، گفت: اسهال، استفراغ، درد شکم از علائم این نوع مسمومیت است و این علائم معمولاً 5 تا 12 ساعت پس از مصرف ظاهر می‌شود که باید سریعاً به پزشک مراجعه کردند، زیرا که مصرف این‌گونه قارچ‌ها گاهی موجب مرگ افراد می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها