موج

سردار کمالی:

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: سربازان نیروهای مسلح پیش قراول امنیت و دفاع و در حوادث مختلف هستند و قبل از هر سازمانی در مناطق حادثه‌دیده حضور دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، سردار موسی کمالی رییس اداره سرباز معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه جشنواره سرباز در جمع خبرنگاران حاضر شد و در خصوص برخی موارد به ارائه توضیح پرداخت و گفت: این جشنواره یازدهمین جشنواره سرباز برای تجلیل از مقام جوانان سرباز در ۱۰ محور برگزار شده است که هر ساله از پایین ترین رده های نیروهای مسلح برگزار می شود و در سازمان ارتش سپاه ناجا و ستاد نیروهای مسلح صدوق در هر کدام از شهرستانها جشنواره بصورت مستقل برگزار می‌شود. 

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: جشنواره حضرت علی اکبر و جشنواره سرباز هر سال به میزبانی یکی از نیروهای ستاد کل نیروهای مسلح در سالروز تولد حضرت علی اکبر برگزار می شود.

سردار کمالی در پاسخ به سوالی در خصوص سربازانی که در مناطق سیل زده به ارائه کمک پرداختند گفت: سربازان نیروهای مسلح پیش قراول دفاع در امنیت و حوادث محسوب می شوند. آنها کسانی هستند که قبل از هر سازمانی در مناطق حادثه حضور پیدا می کنند. مثلا در جریان حادثه سیل اخیر چندین هزار سرباز در مناطق سیل زده داریم که برای ارائه کمک اعزام شده اند. شرایط آنها در کمال مظلومیت است و کسی خدمات آنها را نمی بیند در حالی که تعداد سربازان از همه افرادی که در مناطق سیل زده حضور دارند بیشتر است.

سردار کمالی در ادامه افزود: کارهایی که در مورد سربازان مناطق سیل زده انجام دادیم این بودٓ که اعزام را در سه مرحله به مدت دو ماه به تعویق انداختیم. از طرفی به نیروی انتظامی اجازه دادیم که در هر منطقه ای که احساس می کنند مشمول خدمت مشکل دارند به انتخاب خودشان اعزام آنها را به آینده موکول کنند و در مورد سربازانی که پایگاه ها و پادگان های شان در معرض سیل قرار گرفته بود اجازه دادیم که یک ماه به آنها مرخصی دهند.

وی در ادامه افزود: زمان ۱ ماه مرخصی جز خدمت آنان محاسبه نمیشود و در مرحله بعد بررسی میکنیم آنانی که خانواده هایشان در جریان سیل دچار مشکل شده اند یا منتقل شوند یا اگر مشکلاتشان زیاد است آنها را از ادامه خدمت معاف کنیم و اضافه خدمت دارند اضافه خدمت شان بخشیده شود.

سردار کمالی در خاتمه تصریح کرد: این مواردی که عرض کردم هنوز در سطح رسانه ها مطرح و منتشر نشده و به زودی در رسانه های کشور اعلام خواهد شد. 

بخشی از این تصمیمات رهبر معظم انقلاب و بخشی از سوی فرمانده کل ستاد نیروهای مسلح اخذ شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها