موج
کدخبر : ۲۶۸۰۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268066

محسن هاشمی:

رئیس شورای شهر تهران گفت: سال آینده، سالی پرچالش از نظر بودجه برای مدیریت شهری است، انقباض در منابع به دلیل رکود و انبساط در مصارف به دلیل تورم، مهمترین محور این چالش هاست.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در جریان برگزاری یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای شهر تهران گفت: از امروز رسیدگی به لایحه بودجه 98 شهرداری تهران در صحن علنی شورا آغاز می‌شود و امیدواریم تا پیش از پایان سال این لایحه پس از تصویب در شورا به تایید نهایی مراجع قانونی برسد.

وی با اشاره به اینکه سال آینده، سالی پرچالش از نظر بودجه برای مدیریت شهری است، گفت: انقباض در منابع به دلیل رکود و انبساط در مصارف به دلیل تورم، مهمترین محور این چالشهاست.

رییس شورای اسلامی شهر تهران راهکار مقابله با این چالش را کاهش هزینه‌های غیرضروری و اولویت بندی مصارف و پروژه‌های شهری دانست و خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم به کمک اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران، بودجه‌ای منعطف، واقع بینانه و فراتر از روزمرگی و تامین هزینه‌های جاری اداره شهر را مصوب کنیم.

هاشمی افزود: در این حوزه از شهروندان عزیز نیز تقاضا داریم با مشارکت در مدیریت شهری، به کارآمدی بیشتر اداره شهر یاری رسانند، ارائه انتقادات وپیشنهادات ونظرات کارشناسی به کمک اصحاب رسانه در فرایند تصویب لایحه بودجه و نظارت برحسن اجرا در زمان عملکرد و ارسال بازخورد به اعضای شورا می‌تواند نقش موثری در بهبود اداره شهر ایفا کند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: ما همه به عنوان یک شهروند باید در تامین هزینه‌های اداره شهر از طریق عوارض، درآمد‌های پایدار و جبران هزینه خدمات ارائه شده نقش خود را ایفا کنیم تا مدیریت شهری نیازمند روش‌های پرهزینه تامین مالی، مانند شهر فروشی یا استقراض بانکی نباشد.

مدیران شهرداری از هرگونه هزینه‌های غیرضروری پرهیز کنند

وی با بیان اینکه از مدیران شهرداری نیز انتظار داریم با درک شرایط دشوار زندگی شهروندان و فضای جامعه، از هرگونه هزینه‌های غیرضروری پرهیز کنند، تاکید کرد : باید استفاده از امکانات بیت المال به نفع اشخاص و برخوداری از رانت جلوگیری شود تا فشار‌های اقتصادی موجود در جامعه با نارضایتی از عملکرد مسئولان توام نگردد.

محسن هاشمی افزود: در این شرایط محافظه کاری و روزمرگی که به رکود در فعالیت‌های زیربنایی و توسعه شهر می‌انجامد یکی از آفات عملکرد مدیریت شهری می‌تواند باشد که وظیفه شورا در مقام تصویب بودجه و شهرداری در حوزه اجرا این است که با تحمل چالش‌ها ومشکلات، مانع تعطیلی پروژه‌های توسعه شهر از طریق اولویت بندی پروژه‌ها و جلوگیری از بلعیده شدن سهم فعالیت‌های سرمایه گذاری و عمرانی توسط هزینه‌های جاری در بودجه شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به اصحاب رسانه خواستار نقد سازنده و ارائه کمک‌های فکری وکارشناسی از سوی این بخش از جامعه شد تا در این شرایط از آفات متدوال در فرایند بودجه ریزی مانند منطقه گرایی یا سهم خواهی بخشی جلوگیری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها