موج
کدخبر : ۲۶۷۸۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-267873

رییس ستاد ساماندهی سمن های شهر تهران در گفتگو با موج خبر داد

در راستای کمک به افراد آسیب دیده برنامه های تازه ای در دست اقدام قرار دارد؛ اخیرا کارگروهی به عنوان رسیدگی به افراد در معرض آسیب با محوریت کمیته مشارکت های مردمی تشکیل شده است که طرح دست آفرین محصول این کارگروه است.

حجت نظری عضو شورای شهر و رئیس ستاد سامان دهی سمن های شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه اجتماعی خبرگزاری موج با تشریح آخرین فعالیت ستاد سمن ها در حوزه آسیب های اجتماعی گفت: در راستای کمک به افراد آسیب دیده برنامه های تازه ای در دست اقدام قرار دارد. اخیرا کارگروهی به عنوان رسیدگی به افراد در معرض آسیب با محوریت کمیته مشارکت های مردمی تشکیل شده است که طرح دست آفرین​ محصول این همفکری است.

 ساماندهی دست فروشان با اجرای طرح دست آفرین

وی با اشاره به اینکه در این کار گروه چندین هدف در فازهای گوناگون تعریف شده است، گفت:مقرر شده است در نخستین فاز فضای مناسبی در سطح شهر برای فروش محصولات تولیدی افراد کم درآمد مانند زنان سرپرست خانوار؛ افراد دارای معلولیت و یا افرادی که در خانواده های آسیب دیده زندگی می کنند به وجود آوریم که این طرح با نام دست آفرین در سطح شهر تهران اجرایی خواهد شد.

این عضو شورای شهر با اشاره به همکاری سازمان های زیر مجموعه شهرداری تهران در اجرای این طرح، گفت:سازمان خدمات اجتماعی، شرکت سازمان دهی مشاغل، شرکت مترو، برج میلاد، سازمان زیبا سازی و شرکت شهروند  نیز در این طرح مشارکت کرده اند که امیدواریم با همکاری همه این نهادها گام های اولیه این طرح برداشته شود.

تهیه مواد اولیه محصولات گام بعدی طرح دست آفرین

نظری با اشاره به اینکه بنا داریم در فاز بعدی مواد اولیه محصولات تولیدی افرادی نیازمند را فراهم آوریم، گفت:تلاش داریم این افراد با جایگاه هایی که به طور موقت در اختیار آنها قرار می گیرد بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند.

رییس ستاد توان افزایی سمن های شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا این طرح با ممنوعیت سد معبر منافاتی دارد یا خیر، گفت:اکثریت اعضای شورای شهر اتفاق نظر دارند که بتوانیم فضاهای موقتی برای افراد آسیب دیده تامین شود تا بتوانند کالای خود را در سطح شهر عرضه کنند و این با موضوع دست فروشی یکی نیست زیرا که این افراد تولید کننده به شمار می آیند.

نظری تصریح کرد :اگر چه معتقدیم در صورت برنامه ریزی و حمایت دستگاه های بالادستی نیز می توان با ساماندهی دست فروشان فضایی را به وجود آورد که این قشر  بتوانند محصولات خود را در مکان هایی مشخصی در شهر به فروش برسانند .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها