موج

ولی تیموری؛

معاون گردشگری گفت: گردشگران بسیاری از کشورهای آمریکایی و اروپایی پس از سفر به ایران و در بازگشت به کشور خودشان از واقعیت‌هایی که در ایران دیده‌اند در فضای مجازی سخن می‌گویند.

به گزارش خبرگزاری موج، ولی تیموری در ارتباط تلفنی با برنامه تلویزیونی «حالا خورشید» با ارائه توضیحاتی در مورد آمار گردشگران ورودی به کشور گفت: در 8 ماه نخست سال 97، گردشگری ورودی به ایران 57 درصد رشد داشته، تعداد کل گردشگران ورودی به ایران سال گذشته 5 میلیون و 113 هزار نفر بود و این در حالی است که در 8 ماه نخست امسال ما میزبان 5 میلیون و 520 هزار گردشگر بوده‌ایم.

تیموری در پاسخ به این سوال که آیا گرانی نرخ ارز منجر به رشد گردشگری ورودی شده است، توضیح داد: هزینه‌ها و قیمت تمام شده بسته سفر یکی از عوامل رقابت‌پذیری مقاصد گردشگری است، افزایش نرخ ارز در ورود گردشگران خارجی به کشورمان بی تاثیر نبوده اما اقدامات و برنامه‌های خوبی برای جذب گردشگران خارجی صورت گرفته که تاثیر بسزایی در این روند داشته است.

معاون گردشگری اضافه کرد:گردشگری عاملی بسیار مهم در معرفی کشورمان و ارائه تصویر واقعی از ایران به مردم جهان است، گردشگران بسیاری از کشورهای آمریکایی و اروپایی پس از سفر به ایران و در بازگشت به کشور خودشان از واقعیت‌هایی که در ایران دیده‌اند در فضای مجازی سخن می‌گویند.

تیموری در مورد ترکیب گردشگران ورودی به کشور گفت: در همه جای دنیا و حتی در بهترین مقاصد گردشگری، بیشترین حجم گردشگران را گردشگران کشورهای همسایه‌  تشکیل می دهند، ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم و گردشگران کشورهای همسایه همچون عراق، آذربایجان و ترکیه بیشترین حجم گردشکران ورودی به کشورمان را در اختیار داشته‌اند.

معاون گردشگری اضافه کرد: 2میلیون و 500 هزار گردشگر از این 3 کشور وارد ایران شده‌اند، این گردشگران عموماً با اهداف تلفیقی زیارتی، تفریحی و گردشگری سلامت به ایران سفر کرده‌اند، ایران برای گردشگران اروپایی و آمریکایی، مقصدی فرهنگی محسوب می‌شود و آمار گردشگران ورودی از آمریکا و اروپا به کشورمان مشخص است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها