دبیر مسابقات هنرهای نمایشی سی و ششمین دور مسابقات فرهنگی دانش آموزان از رقابت 40 فیلم دانش آموزی در بخش هنرهای نمایشی این دوره از جشنواره خبر داد.

وحیدرضا غناعتیان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، ضمن تشریح فعالیت های فرهنگی و سینمایی دانش آموزان در سی و ششمین مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور، بیان کرد: دانش آموزان فیلم های کوتاه را بر اساس علاقمندی و با راهنمایی مربیان پرورشی و هنری تولید و به دبیرخانه جشنواره دانش آموزی ارسال کردند.

وی ادامه داد: گرایش فیلم های دانش آموزی در ژانرهای مستند، داستانی، مستند داستانی، پویا نمایی و نما آهنگ است.

دبیر مسابقات هنرهای نمایشی سی و ششمین دور مسابقات فرهنگی دانش آموزان با بیان اینکه فیلم های برگزیده دانش آموزان در هر استان مورد داوری قرار گرفتند تا به مرحله پایانی راه یایند، گفت: از عوامل فیلم های برگزیده دعوت شد تا در دوره برگزاری جشنواره پسران از 19 تا 22 مرداد و جشنواره دختران از 23 تا 26 مرداد در جشنواره و کارگاه ها شرکت کنند تا علاوه بر معرفی آثار و تولیدات خود آموزش های مفیدی در حوزه فیلم سازی کسب کنند.

قناعتیان با طرح این موضوع که از هنرستانهای مربوط به حوزه فیلم سازی نیز آثاری ارائه شده، افزود: عموم دانش آموزان بر حسب علاقمندی خود پا به عرصه ساخت فیلم گذاشتند و عموماً سوژه هایی که در فراخوان مسابقات مطرح می شود بر اساس شیوه نامه مسابقات موضوع شعار سال یکی از محورهای پیشنهادی است مانند حمایت از تولید ایرانی و موضوعاتی که مسائل بومی و محلی و آئینی و سنتی را مطرح کند نیز پیشنهاد می شود و با پذیرش موضوعات آزاد آثار علاقمندان به فیلم سازی را جذب می کنیم.

وی یادآور شد: حدود 200 فیلم منتخب از استانهای سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و از این میان حدود 40 اثر برگزیده به بخش رقابت پایانی جشنواره راه یافت و 70 دانش آموز فعال در حوزه فیلم سازی در این مرحله در مجموعه دوره برگزاری مسابقات در اردوگاه شهید باهنر تهران حضور یافتند.

سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان منتخب سراسر کشور 19 تا 26 مرداد در اردوگاه شهید باهنر تهران با شرکت دانش آموزانی از سراسر کشور برگزار می شود.