English

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی؛

شوراها در مصوبات خود ضوابط قانونی را رعایت کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه برخی مصوبات شوراها مغایر با قوانین است، گفت: شوراها در تصویب مصوبات خود ضوابط قانونی را رعایت کنند.

شوراها در مصوبات خود ضوابط قانونی را رعایت کنند
به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان‌ شرقی

، جبارعلی ذاکری روز شنبه در همایش روز ملی شوراها اظهار کرد: مصوباتی که بر اساس ضوابط قانونی بوده و روند قانونی را طی می‌ کنند برای شهرداری‌ ها لازم‌ الاجرا است و شوراها باید اجرای این مصوبات را از شهرداران مطالبه کنند.

وی با تاکید بر استقرار سامانه‌ های مدیریتی در مدیریت شهری افزود: این سامانه ها به توسعه مطالعه شده شهرها کمک می کند و بروز مشکلات در اجرای طرح‌ های توسعه شهری ناشی از عدم مطالعه و نبود سامانه‌های مدیریتی رصد و پایش است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: استقرار سامانه های مدیریت شهری موجب جلوگیری از فساد اداری و مالی با حذف ارتباط چهره به چهره مراجعان با کارکنان و بررسی و پایش ساخت و سازهای غیرمجاز می شود.

ذاکری، ادامه داد: طرح های توسعه باید مورد مطالعه‌ قرار گیرد زیرا گاهی طرح‌ های هادی و جامع در اجرا با مشکلاتی مواجه می شود که این موضوع ناشی از عدم مطالعه و استقرار سامانه‌های مدیریتی است.

وی با اشاره به طراحی سامانه مدیریت شهری در شهرداری آذرشهر به عنوان نمونه استانی، یادآور شد: امسال این سامانه راه‌ اندازی می‌شود و امید است به زودی همه شهرداری‌ های استان نیز از این سامانه استفاده کنند.

رییس شورای عالی استان ها و رییس شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در این همایش با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، مردمی و مردمسالاری دینی است، گفت: شوراها پس از تشکیل و روی کار آمدن تا زمان کنونی مراحل تکامل را به تدریج طی کرده اند.

«شهرام دبیری»، با تاکید بر اینکه شوراها باید تلاش کنند عملکرد آنان با کمترین خطا باشد، افزود: برخی خطاهای شوراهای اسلامی ناشی از عدم اشرافیت آنان به قوانین بوده و موجب بروز مشکلاتی در جامعه می شود.

وی از برنامه ریزی شورای عالی استان ها برای برگزاری دوره های آموزشی برای تمام شوراهای کشور، اظهار کرد: با توجه به اینکه درصد خطاهای شوراها نسبت به سایر دستگاه ها کم است ولی نمود این خطاها در جامعه بیشتر است.

رییس شورای عالی استان ها با بیان اینکه ۳۴ وظیفه در قانون برای شوراهای شهر مشخص شده است، گفت: انتخاب شهردار و نظارت بر عملکرد شهرداری ها از جمله وظایف شوراها بوده و فعالیت آنها موجب ثبات مدیریتی در شهرها شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه