English

مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم:

ماموریت گرایی دانشگاه‌ها را پیگیری می‌کنیم

مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این‌که ماموریت گرایی دانشگاه‌ها جزو موضوعاتی است که به دنبال آن هستیم، گفت: بر این اساس متناسب با زیست بوم هرمنطقه، ماموریت جدی در این رابطه لحاظ می‌شود.

ماموریت گرایی دانشگاه‌ها را پیگیری می‌کنیم
به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان‌ شرقی

، دکتر محمدحسین بهشتی در بازدید از آزمایشگاهها و مراکز پژوهشی دانشگاه صنعتی سهند تبریز، با اشاره به طبقه‌بندی اساتید هیات علمی و دانشجویان، اظهار کرد: رتبه بندی دانشگاه‌های جهان اسلام از سوی ISC انجام می‌شود که به این امر وزن دادیم تا در سطح دانشگاه‌ها جدی گرفته شود.

وی با تاکید بر این‌که سیاست آزمایشگاه مرکزی بسیار مهم بوده و این موضوع را دنبال می‌کنیم، اظهار کرد: از ۱۰۵ دانشگاه کشورمان ۸۵ دانشگاه دارای آزمایش مرکزی هستند که ۱۳ مورد از این آزمایشگاه‌ها به عنوان آزمایشگاه تاپ شناخته شده است.

وی با اشاره به اهمیت وجود آزمایشگاه‌های مرکزی در دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: وجود آزمایشگاه مرکزی حتی به بسیاری از شرکت‌ها در حوزه شعار سال هم می‌تواند کمک کند.

مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه سخنانش با تاکید بر این‌که وجود سامانه پردازش سریع (HPC) در دانشگاه‌ها نیز برای ما مهم بوده و این مبحث را پیگیری می‌کنیم، ادامه داد: تاکنون از پنج مرکز حمایت شده و مقرر بود که توانایی ارائه سرویس به کل کشور را داشته باشند.

وی، متنوع سازی منابع درآمدی دانشگاه‌ها را یکی از سیاست ‌های جدی وزارت عتف عنوان کرد و افزود: یکی از سیاست‌های بسیار جدی ما این است که دانشگاه‌ها به استقلال برسند و روی پای خود بایستند.

وی در ادامه با بیان این‌که وزارت عتف در خدمت عزیزان بوده و هر چه در توان داشته باشد برای حمایت از دانشگاه‌ها انجام خواهد داد، افزود: دانشگاه صنعتی سهند در حوزه عملکردی خود طی سال‌های فعالیش به خوبی درخشیده و جایگاه خوبی یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه