English

فرماندار میانه تاکید کرد:

لزوم رصد کارگاه‌های دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال

 فرماندار ویژه میانه با تاکید بر اینکه تسهیلات اعطایی در زمینه اشتغال، باید در همین زمینه صرف شود، بر لزوم رصد دقیق و بازدیدهای سرزده از کارگاه‌ها و محل‌های اعلام شده گیرندگان تسهیلات اشتغال برای افزایش شفافیت و جلوگیری از انحراف اهداف اشتغالزایی تاکید کرد.

لزوم رصد کارگاه‌های دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، مسعود سعادتی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان میانه با اشاره به اینکه بدین منظور کمیته‌ای متشکل از کارشناسان ادارات مربوطه تشکیل خواهد شد، گفت: راستی آزمایی قبل از اعطای وام و نظارت‌ها و رصد در زمینه چگونگی صرف تسهیلات اعطایی قبلا به صورت جداگانه توسط برخی دستگاه‌ها وجود داشت اما در این برنامه، علاوه بر نظارت خود دستگاه‌ها، کمیته‌ای منسجم تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات دولتی برای تسهیلات اشتغال بسیار بالا بوده و انحراف از هدف، سبب اخلال در اقتصاد می‌شود، افزود: ریشه کنی بیکاری در شهرستان در گرو نظارت دقیق در جهت تحقق اهداف تسهیلات اشتغال است.

وی بر لزوم نیازسنجی، سنجش کشش بازار و علاقه مندی مردم به مشاغل در شهرستان را ضروری خوانده گفت: در چنین حالتی، موارد صوری شناسایی و وام‌ها سبب ارزش اقتصادی برای شهرستان می‌شود.

گفتنی است در سال ۱۴۰۱ در زمینه اعطای تسهیلات برای حمایت از مشاغل خانگی در شهرستان میانه از میزان مبلغ ۹۰میلیارد ریال اعتبار ابلاغی ۷۷ درصد جذب و برای ۳۲۲ نفر اشتغال زایی شده است.

به نقل از روابط عمومی فرمانداری میانه، همچنین با اعطای تسهیلات اشتغالزایی جز ۲ بند ب تبصره ۱۶، ۲۰۹۸٫۲ میلیارد ریال ابلاغی برای حدود یک هزار و ۴۰۰ نفر، از محل تسهیلات اشتغالزایی جز ۱بند ب تبصره ۱۶، ۸۸۰ میلیارد ریال و نیز از محل تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری ۲۹۲٫۵۰۰ میلیارد ریال مصوب استانی برای ۱۱۶ نفر اشتغال ایجاد شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه