موج
کدخبر : ۳۸۴۲۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384289

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به شرایط فصلی و محلی از بعد از ظهر امروز احتمال افزایش ابر و بارش‌های پراکنده باران در استان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، محمد امیدفر، با بیان اینکه این بارش ها به ویژه در منطقه ارسباران دور از انتظار نیست، اظهار داشت: به دلیل وجود زبانه پرفشار به ویژه برای روزهای یکشنبه و سه شنبه کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه وضعیت جوی در پنج روز آینده در استان نسبتا پایدار است، اظهار داشت: در این مدت وضعیت باد در سطح استان ملایم گاهی نسبتا شدید بوده و با افزایش ابرها احتمال غرش آذرخش وجود دارد.

امیدفر، ادامه داد: در زمان کنونی( ۱۴ و ۵۰ دقیقه) جلفا با ۳۹ و ورزقان با ۳۰ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز ۳۶ درجه بالای صفر و اسمان آن ابری است. 

آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.

این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها