موج
کدخبر : ۳۶۸۵۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368594

استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از بی‌توجهی نهادهای فرهنگی و اجتماعی به بی‌اخلاقی‌های سیاسی در جامعه، گفت: نقد ودیعه الهی است، ولی سیاه‌نمایی، زیرسوال بردن خدمات و دستاوردهای نظام، دروغ‌گویی و اهانت به مسئولان ارشد کشور در برخی رسانه‌ها، زیبنده جامعه اسلامی نیست.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در نشست شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، اظهار داشت: متاسفانه در برخی شاخص‌ها نیز دچار پس رفت و عقب‌ماندگی‌هایی شده‌ایم که از آن جمله می‌توان به کاهش اعتماد اجتماعی اشاره کرد.

استاندار آذربایجان شرقی  با اشاره به آمادگی آذربایجان شرقی برای اجرای سند مهندسی فرهنگی در استان، اظهار کرد: امیدوارم شورای فرهنگ عمومی کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع مهندسی اخلاقی در جامعه نیز توجه ویژه‌ای داشته باشد.

پورمحمدی نسبت به رفتارهای مادی‌گرایانه در جامعه نیز هشدار داد و افزود: متاسفانه ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در کشور، آن‌چنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است و کمبودها در این زمینه باید جبران شود.

وی وضعیت شاخص‌های عمومی فرهنگ را در استان، مناسب توصیف کرد و گفت: به وضعیت فعلی راضی نیستیم و باید بیش از پیش برای اعتلای شاخص‌های فرهنگی تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به صبغه فرهنگی و تاریخی مردم تبریز و آذربایجان در ارادت به اهل بیت(ع) و روحیه انقلابی‌گری، مطالبه‌گری و ولایت‌مداری، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره به نقش تبریز و آذربایجان در پیروزی انقلاب اسلامی، جریان‌سازی و پرورش شخصیت‌های بزرگ فرهنگی، علمی و سیاسی اشاره می‌کنند که حاکی از اهمیت این استان در پیشبرد و حفاظت از ارزش‌های انقلاب است.

پورمحمدی همدلی و همراهی موجود در بخش‌های مختلف استان را مدیون حمایت‌ها و راهنمایی‌های نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و جایگزینی مدیریت فرآیندی به جای مدیریت وظیفه‌ای دانست و گفت: به رغم تمامی کاستی‌ها و مشکلات، اقدامات بسیار خوبی در بخش‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، صنعتی، اجتماعی، علمی و فناوری انجام شده است که بدون شک با قبل از انقلاب و چندین سال گذشته قابل مقایسه نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها