موج
کدخبر : ۳۶۷۴۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367446

شهردار تبریز:

شهردار تبریز از اجرای طرح مجازات سبز برای نخستین بار در کشور در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، ایرج شهین باهر اظهار داشت: این طرح به ابتکار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز و موافقت رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی در راستای عزم عمومی برای ایجاد نهضت درختکاری و زنده کردن خاطره باغ شهر تبریز، اجرایی می شود.

وی ادامه داد: در این شیوه، قضات با استفاده از تکالیف قانونی مرتبط و اختیارات قضایی خود در صدور احکام، تهیه و کاشت درخت در سطح شهر را جایگزین مجازات های حبس یا جزای نقدی می کنند که این احکام تحت نظر سازمان سیما، منظر و فضای سبز تبریز، اجرا و به تشکیلات قضایی استان گزارش می شود.

شهردار تبریز با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ از سوی شورای اسلامی تبریز به عنوان سال فضای سبز گفت: تشکیلات قضایی استان نیز در راستای اهداف عالی شهرداری در حوزه فضای سبز و هم¬دوش و همراه با مجموعه خدوم فضای سبز تبریز، با تشکیل جلسات هماهنگی و همفکری با مسئولین فضای سبز این کلانشهر، سازوکار اجرای مجازات های سبز را مهیا کرده است.

وی یادآور شد: تبریز که در زمان های نه چندان دور به باغ شهر مشهور بود، به دلیل بی توجهی های چند دهه اخیر، از سطوح سبز آن به طور چشمگیری کاسته شده و بر این اساس عزم خود را برای جلوگیری از تغییر کاربری فضاهای سبز، توسعه کمّی و کیفی فضای سبز تبریز با افزایش تعداد پارک های محله ای و جلوگیری از نابودی باغات تبریز و احیای باقیمانده آنها جزم کرده‌ایم.

 شهین باهر اظهار امیدواری کرد: با عزم و نهضت عمومی، بتوانیم در کوتاه مدت، کمبود تعداد درختان تبریز را جبران کرده و شهری سرسبز و با نشاط و شاداب، به همشهریان عزیز و فهیم تبریز تقدیم کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها