موج
کدخبر : ۳۶۱۳۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361364

امام جمعه تبریز:

امام جمعه تبریز گفت:کنگره آمریکا نماد تفکر لیبرال دموکراسی غرب است

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلیمن سید محمدعلی آل هاشم در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: رسانه‌های غربی در تلاش هستند که وقایع پیش آمده در طول چند ماه گذشته آمریکا را در چارچوب رقابت‌های رایج میان احزاب سیاسی و طرفداران آن‌ها جلوه دهند، اما عمق و گستره این رخداد‌ها به‌ روشنی از ماهیت پیچیده و سراسر تضاد و تناقض حاکمیت آن  کشور حکایت دارد.

وی افزود: برای کشوری که مدعی رهبری تفکر لیبرال دموکراسی در جهان است و طی سال‌ها با بهره‌گیری از مجموعه ظرفیت‌های سیاسی، نظامی، امنیتی، تبلیغاتی و رسانه‌ای خود در تلاش برای تبدیل کردن لیبرال دموکراسی به یک فرهنگ و رویه غالب در جهان است ایجاد این شرایط به‌هیچ وجه در چارچوب یک رخداد انتخاباتی قابل تفسیر و پذیرش نیست.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم از کنگره آمریکا به عنوان نماد تفکر لیبرال دموکراسی غرب یاد کرد و گفت: کنگره آمریکا در حالی که با حضور نمایندگان مجلس و سناتور‌های سنا سرگرم انجام یکی از مهم ترین وظایف خود یعنی بررسی الکترال‌های رییس جمهور منتخب بود که به یکباره و در مقابل دیدگان مردم جهان به میدان جنگ و درگیری مسلحانه و خونریزی مبدل می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در ادامه با گرامی داشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس گفت: دشمن با ترور شهید سلیمانی نتوانست وی را از بین ببرد بلکه عظمت این شهید والامقام و تفکر او بیش از گذشته در جهان مطرح شد.

امام‌جمعه تبریز از شهید عزیز حاج قاسم سلیمانی به عنوان چهره بین المللی مقاومت و یک انقلابی تمام عیار یاد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در ادامه با اشاره به رحلت آیت الله مصباح یزدی گفت: این عالم بصیر، متفکری برجسته و دارای سطوح بالای علمی، معنوی و اخلاص و تقوا بودند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره مناسبت‌های تقویمی، قیام ۱۹ دی مردم قم را یکی از مقاطع مهم تاریخی ملت ایران دانست و گفت: ۱۹ دی ماه یک نقطه درخشنده در تاریخ انقلاب ما بود و زمینه ساز قیام‌های مردمی خصوصا قیام ۲۹ بهمن تبریز شد که انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

وی  به رزمایش پهپادی نیرو‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این رزمایش یکی از بزرگترین رزمایش‌های پهپادی در غرب آسیا بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها