نفرات راه یافته به مرحله نخست انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان مشخص شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، مرحله نخست رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان به ترتیب روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می شود.

مرحله نخست رقابتهای انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان از صبح امروز پنجشنبه در سالن شهدای هفتم تیر تهران آغاز شد و هم اکنون مسابقات نیمه نهایی در حال برگزاری است که چهار نفر نخست سهمیه حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی را کسب می کنند.

مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان اواخر اردیبهشت برگزار می شود.

در پایان مسابقات مرحله نیمه نهایی نفرات راه یافته به دیدارهای فینال و رده بندی مشخص شدند.

از حوادث جالب این مسابقات در نوبت صبح می‌توان به شکست نفرات نامداری چون پژمان پشتام، قهرمان بازی‌های داخل سالن آسیا، فرشاد بلفکه، قهرمان بازی‌های داخل سالن آسیا و نفر سوم امیدهای جهان، مجید خلیلی، عضو تیم ملی در مسابقات قهرمانی 2018 آسیا و هادی علیزاده پورنیا، قهرمان سابق آسیا مقابل حریفان اشاره کرد.

آرمان علیزاده عبدولی، نفر سوم جوانان جهان و رضا خدری، قهرمان جوانان جهان و علی ارسلان، دارنده مدال برنز جوانان جهان و نفر سوم بزرگسالان آسیا از گردونه مسابقات حذف شدند.

نتیجه این رقابت‌ها به شرح زیر است:

55 کیلوگرم:

جواد فرازفاروجی (خراسان جنوبی) – مسلم نادری خادم (خراسان رضوی)، برنده (ضربه فنی)

امین مرادخانی (آذربایجان غربی) – رامین باستان (تهران)، برنده (مرادخانی به علت مصدومیت ادامه نداد)

فینال: مسلم نادری خادم - رامین باستان

رده بندی: جواد فرازفاروجی و امین مرادخانی

60 کیلوگرم:

شیرزاد بهشتی طلا (تهران) – محمد فقیری (توابع تهران)

کیانوش غضنفریان (مازندران) – رضا عباسی (البرز)، برنده (صفر بر 10)

فینال: محمد فقیری - رضا عباسی

رده بندی: شیرزاد بهشتی طلا و کیانوش غضنفریان

63 کیلوگرم:

میثم دلخانی (فارس) – محسن حاجی‌پور (مازندران)، برنده (یک بر 3)

سامان عبدولی (خوزستان) – محمد نوربخش (تهران) (یک بر 4)

فینال: محسن حاجی‌پور - محمد نوربخش

رده بندی: میثم دلخانی و سامان عبدولی

67 کیلوگرم:

محمدرضا گرایی (فارس)، برنده – نیما اسماعیلی (تهران) (ضربه فنی)

وحید میرفتح الهی (توابع تهران) – حسین اسدی (خوزستان)، برنده (3 بر 6)

فینال: محمدرضا گرایی - حسین اسدی

رده بندی: نیما اسماعیلی و وحید میرفتح الهی

72 کیلوگرم:

اشکان سعادتی‌فر (تهران) – عرفان سعادتی‌فر (تهران)، برنده (8 بر صفر)

مهدی زیدوند (البرز) – برومند اصلان (مرکزی)، برنده (5 بر یک)

فینال: عرفان سعادتی‌فر - برومند اصلان

رده بندی: اشکان سعادتی‌فر و مهدی زیدوند

77 کیلوگرم:

محمد شُربی نیازی (خوزستان)، برنده – افشین اسلامی (مازندران) (7 بر 4)

مهرداد بهرامی (تهران) – رسول گرمسیری (خوزستان)، برنده (یک بر 4)

فینال: محمد شُربی نیازی - رسول گرمسیری

رده بندی: افشین اسلامی و مهرداد بهرامی

82 کیلوگرم:

کیوان رضایی (فارس) – مهدی محمدزاده (مازندران)، برنده (ضربه فنی)

مهدی ابراهیمی (قم)، برنده – عباس مهدیزاده (اصفهان) (5 بر صفر)

فینال: مهدی ابرهیمی - مهدی محمدزاده

رده بندی: عباس مهدیزاده و کیوان رضایی

87 کیلوگرم:

ایمان انصاری (تهران) – مهدی فلاح (تهران)، برنده (صفر بر 7)

علی قیطاسی (قم) – مهدی بالی (مازندران)، برنده (5 بر 7)

فینال: مهدی بالی - مهدی فلاح

رده بندی: علی قیطاسی و ایمان انصاری

97 کیلوگرم:

علی اکبر حیدری (قم)، برنده – امیرحسین حسینی (مازندران) (7 بر 4)

محمد یگانه (ایلام) – امیرحسین میری (کرمانشاه)، برنده (10 بر 10)

فینال: علی اکبر حیدری - امیرحسین میری

رده بندی: امیرحسین حسینی و محمد یگانه

130 کیلوگرم:

پارسا نظری (فارس) – شهاب قوره جیلی (تهران)، برنده (یک بر یک)

مجید علیاری (تهران)، برنده – مهدی نوری (اردبیل) (یک بر یک)

فینال: مجید علیاری - شهاب قوره جیلی

رده بندی: مهدی نوری و پارسا نظری

یوسف قادریان، پیام بویری و ابولفصل فلاح دوست هم با وجود پذیرش در شب قبل از مسابقات امروز صبح در مراسم وزن کشی حضور پیدا نکردند.

کشتی‌گیرانی مانند سامان عزیزی، افشین بیابانگرد، رامین طاهری، مهدی علیاری و میلاد خسروی هم در مسابقات شرکت نکردند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج