کمیته برگزاری مسابقات قهرمانی جهان 2017 برنامه مبارزات هوگوپوشان که سوم تا نهم تیر ماه در "موجو" کره‌جنوبی برگزار می‌شود را اعلام کرد.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج، بیست سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017 از سوم تیر ماه به مدت هفت روز و با حضور 970 تکواندوکار از 140 کشور و به میزبانی "موجو" کره‌جنوبی برگزار خواهد شد که در این رقابت‌ها همچون دوره قبل تکواندوکاران برای تعیین رنگ مدال خود در مسابقات باید طی دو روز به مبارزه بپردازند و تنها در روز پایانی این رقابت‌ها، مبارزات تکواندوکاران اوزان 62- کیلوگرم و 80- کیلوگرم در یک روز انجام می‌شود.

بر اساس برنامه اعلامی از سوی کمیته برگزاری مسابقات ثبت نام نهایی تیم‌ها از روز دوشنبه - 29 خرداد ماه به مدت پنج روز تا دوم تیر ماه ادامه‌ خواهد داشت.

جلسه هماهنگی داوران از روز چهارشنبه – 31 خرداد ماه طی سه روز برگزار می‌شود که حافظ مهدوی و شهرام اربابی به عنوان داوران ایرانی در این رقابت‌ها به قضاوت می‌پردازند.

جلسه شورای اجرایی فدراسیون جهانی از ساعت 10 صبح روز پنجشنبه - یکم تیرماه در هتل "تایرو" برپا خواهد شد، جلسه پزشکان تیم ها (ساعت 13 تا 16) و جلسه سرپرستان تیم و قرعه کشی (ساعت 16 تا 18) در همین مکان برگزار می‌شود.

جمعه (دوم تیر ماه) و یک روز قبل از آغاز مسابقات نیز مجمع عمومی و انتخابات فدراسیون جهانی (ساعت 10 تا 16) و مجمع عمومی اتحادیه‌های قاره‌ای و انتخابات (ساعت 16:30 تا 20:30) انجام خواهد شد.

این رقابت‌های بزرگ تکواندو از روز شنبه سوم تیر ماه در سالن " تی‌وان آرنا" شهر موجو آغاز می‌شود که تکواندوکاران اوزان 46- کیلوگرم زنان و 54- کیلوگرم مردان به مصاف رقبایشان می‌روند. در بخش زنان ایران نماینده‌ای نخواهد داشت اما  در بخش مردان آرمین هادی‌پور به عنوان اولین نماینده کشورمان بر روی شیاپ‌چانگ می‌رود.

 

یکشنبه – چهارم تیرماه و در دومین روز و در بخش زنان مبارزات اوزان 49- کیلوگرم زنان و اوزان 74- کیلوگرم مردان پیگیری می‌شود که ناهید کیانی و مسعود حجی زواره نمایندگان کشورمان هستند. در ادامه و در روز سوم مسابقات تکواندوکاران اوزان 67- کیلوگرم گروه زنان و 68- کیلوگرم گروه مردان رو در روی حریفانشان قرار می گیرند که ملیکا میرحسینی و ابوالفضل یعقوبی تکواندوکاران ایرانی هستند که در این روز بر روی شیاپ چانگ می روند.

 

سه شنبه – 6 تیر ماه رقابتها با مبارزات در اوزان 53- و 73+ کیلوگرم گروه زنان و 58- کیلوگرم گروه مردان آغاز می شود که تیم ایران در وزن 53- کیلوگرم نماینده ای ندارد اما اکرم خدابنده در وزن 73+ کیلوگرم و فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم به مصاف رقبایشان می‌روند.

 

اما  چهارشنبه – 7 تیرماه با مبارزات هوگوپوشان اوزان 73- کیلوگرم گروه زنان و 87- و 87+ کیلوگرم گروه مردان همراه خواهد بود که زهرا پوراسماعیل و سعید رجبی و سجاد مردانی بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند.

 

پنجشنبه( هشتم تیر ماه) و در روز ششم این دوره از مسابقات در بخش زنان تکواندوکاران وزن 57- کیلوگرم و در بخش مردان تکواندوکاران اوزان 63- کیلوگرم رو در روی حریفانشان قرار می‌گیرد که طیبه پارسا و میرهاشم حسینی تکواندوکاران کشورمان هستند.

 

جمعه(9 تیرماه) و در آخرین روز رقابت‌ها پرونده جام بیست و سوم با مبارزات کیمیا علیزاده در وزن 62- کیلوگرم و پوریا عرفانیان در وزن 80- کیلوگرم بسته خواهد شد.

 

طبق برنامه مسابقات مبارزات در هر وزن از ساعت 9 صبح تا 12:30 به وقت محلی برگزار و تکواندوکاران پس از استراحت از ساعت 14 تا 18 مبارزات خود را از سر می‌گیرند.

 

وزن‌کشی مسابقات هر وزن، روز پیش از برگزاری انجام می گیرد و مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها در روز نخست مبارزات (سوم تیر ماه) از ساعت 16 تا 18 در سالن برگزاری مسابقات برگزار خواهد شد.

 

تیم‌ ‌ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت مهدی بی باک (سرمربی)، علیرضا نصر آزادانی و هادی افشار (مربی) با ترکیب کامل و در هر هشت وزن اعزام خواهد شد و در بخش زنان با هدایت مهرو کمرانی (سرمربی) و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی (مربی) با شش هوگوپوش راهی این دوره از مسابقات می‌شود.

این رقابت‌های G12 است که به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز، نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج