پزشک متخصص ایرانی از طریق ویدیو کنفرانس و در اتاق آنژیوگرافی بیمارستان تامین اجتماعی مازندران تازه ترین شیوه جراحی مغز از طریق عروق را برای جراحان برجسته مغز و اعصاب جهان انجام می دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، عسگر قربانی امروز این عمل جراحی را در بخش آنژیوگرافی بیمارستان ولیعصر (عج) قائم شهر برای شرکت کنندگان در کنگره جهانی نرواینترونشنیستها در پاریس فرانسه انجام می دهد.

 مدیر درمان تامین اجتماعی استان مازندران گفت : با هماهنگی های انجام شده قرار است دکتر قربانی همزمان با برگزاری کنگره جهانی نرواینترونشن، جراحی  پیشرفته مغز از طریق  عروق را از آنژیوگرافی بیمارستان ولیعصر انجام دهد که به صورت مستقیم و زنده برای شرکت کنندگان در کنگره پخش می شود.

محمد خورشیدی افزود : امسال پروفسور ' لوران اسپیل ' دبیر کنگره جهانی لینک فرانسه که برای ارزیابی درمانی و تجهیزاتی به مازندران سفر کرده بود که با حضور وی 2 عمل آنژیوپلاستی مغز در کنار تیم پزشکی بیمارستان تامین اجتماعی ولیعصر قائمشهر انجام شد و بعد از آن جمهوری اسلامی ایران را به جمع کشورهایی پیوست که می توانند با پخش مستقیم اعمال جراحی در این کنگره جهانی به رخ بکشد.

وی توضیح داد : بر اساس تفاهمنامه و برنامه ریزی با دبیر کنگره مقرر شد تا در زمان برگزاری این کنگره مهم پزشکی جهان ، جراحی مغز از اتاق آنژیوگرافی بیمارستان تامین اجتماعی قائمشهر به صورت زنده برای حاضرین در پاریس پخش شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مازندران با اشاره به اینکه اکنون قرارداد پخش مستقیم این جراحی مهم از طریق ماهواره فرانسوی منعقد شده است ، افزود : بیماری که باید در این برنامه زنده جراحی شود هم مشخص شده است.

خورشیدی گفت: قربانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و اینترونشنیست هستند و با بیمارستان ولیعصر قائمشهر قرارداد همکاری دارد .

گفتنی است؛ بیمارستان تامین اجتماعی ولیعصر قائم شهر خدمات درمانی مورد نیاز را به بیش از چهار میلیون بیمه شده تامین اجتماعی در استان های گیلان ، گلستان ، سمنان و مازندران ارائه می کند.