سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: رسیدگی سریع به موضوع ورود پساب فاضلاب به دریا در بندرعباس باید در دستور کار قرار گرفته و راهکار اجرایی و عملی در مدت زمان کوتاه جهت رفع این معضل ارائه شود.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا مدرس در جلسه بررسی مسائل مرتبط با پساب فاضلاب شهری بندرعباس، عنوان کرد: ورود پساب فاضلاب به دریا در بندرعباس سال هاست که با اعتراض شهروندان و دوستداران محیط زیست و نهادهایی مانند شورا و رسانه‌ ها روبرو شده است اما تاکنون این تلاش ها و اعتراض ها نتیجه چندانی نداشته است.

وی ادامه داد: رسیدگی سریع به موضوع ورود پساب فاضلاب به دریا در بندرعباس باید در دستور کار قرار گرفته و راهکار اجرایی و عملی در مدت زمان کوتاه جهت رفع این معضل ارائه شود.

ورود پساب فاضلاب به دریا در بندرعباس

استفاده از پساب تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان افزود: استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب بندرعباس برای آبیاری فضای سبز از راهکارهایی است که می تواند موجب کاهش ورود پساب به دریا شود که باید به طور جدی اجرایی شود.

در این نشست گزارشی در خصوص وضعیت تخلیه پساب تصفیه خانه فاضلاب در خروجی خورها و سطح شهر بندرعباس به عمق دریا از سوی اداره کل محیط زیست استان ارائه و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان نیز در خصوص کارهای انجام شده و خطوط انتقال فاضلاب مسائلی را مطرح کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج