مدیرکل کمیته امداد گیلان در دیدار با فرمانده انتظامی استان ضمن ارائه گزارشی از روند ارائه خدمات به نیازمندان بر همکاری بیش از پیش این دونهاد تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علیرضا محمدی،  با تاکید بر اینکه  حضور نیروی انتظامی در کنار کمیته امداد در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار تاثیرگذار است، گفت: توانمندسازی خانوارها در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، اعتقادی و اقتصادی از اولویت های مهم کمیته امداد برای کاهش آسیب های اجتماعی است و این مهم باید با همکاری همه ی دستگاه های مسئول  به شکل گسترده تری اجرایی  شود.  

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 106هزار خانوار در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود : حدود 10 هزار خانوار از این جامعه را مددجویان زیر 35 سال تشکیل می دهند که بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند.

محمدی با اشاره به وظایف مشترک کمیته امداد و نیروی انتظامی در کاهش آسیب های اجتماعی گفت: این دو نهاد در کنار هم در حوزه های آموزشی، امنیتی و اقتصادی می توانند گام های ارزشمندتری برای کاهش فقر وآسیب های اجتماعی بردارند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان به تلاش این نهاد در تأمین معاش مددجویان و همچنین  ارائه آموزش‌های لازم برای رشد سطح مادی و معنوی آن‌ها اشاره کرد و افزود: کمیته امداد در مسیر خدمت رسانی به محرومان همواره به تقویت بنیه ی اعتقادی و ایمانی و ارتقای عزت نفس خانواده ها توجه داشته و معتقد است هرنوع خدمتی که ارائه می شود باید با رشد ایمانی همراه باشد.

سردار محمدرضا اسحاقی فرمانده انتظامی گیلان نیز با قدردانی از تلاش های کمیته امداد برای ارائه خدمت به محرومان گفت: کمیته امداد به افرادی کمک می کند که به دلایل مختلف جزء افراد آسیب پذیر جامعه به حساب می آیند و به تنهایی قادر به حل مشکلاتشان نیستند.

وی با بیان اینکه کمک به افراد ناتوان ریشه در فرهنگ دینی و اعتقادی ما دارد، افزود: بسیاری از انسان های موفق از دل توده های محروم جامعه بر می خیزند و بسیاری از مدیران رده های بالا در سطح کشوری روزی خود تحت حمایت کمیته امداد بوده اند و از این جهت گستره ی خدمات کمیته امداد بسیار گسترده تر از تصور می باشد.

سردار اسحاقی به اثر کار کمیته امداد در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی درمسیر خدمت رسانی به محرومان همواره در کنار کمیته امداد بوده و معتقد است با ارائه ی آموزش و مشاوره و پیشگیری ، زمینه وقوع  آسیب‌های اجتماعی هم کاهش می یابد.

 در این دیدار مدیرکل کمیته امداد گیلان و فرمانده انتظامی استان درباره چگونگی بهره گیری از ظرفیت های دونهاد برای ارائه آموزش های لازم به خانوارهای تحت حمایت نیز رایزنی کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج